Yeni nesil laptoplarda prize takılı kullanmak bataryaya zarar verir mi?

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Arkadaşlar yeni nesil mesela 10. nesil işlemciye sahip bir laptopum var. Ben bu laptopu şarja takılıyken kullanırsam bir sıkıntı olur mu? Benim laptopun bataryası lithium polymer teknolojisi ile üretilmiş ve hızlı şarj özelliği var.

Yanlış bilgi
Yeni nesil laptoplarda 2 ekran kartı vardır harici yani güçlü olan prize takılı olmadan çalışmaz. Bu yüzden markalar buna göre dizayn eder, hiçbir problem olmaz.

Prize takılı değilken dahili kart devreye girer ve video izleme gibi işlemlerinize yardım eder,
harici kart ise güç ve performans için vardır oyun oynamak vs.

Arkadaşlar yeni nesil mesela 10. nesil işlemciye sahip bir laptopum var. Ben bu laptopu şarja takılıyken kullanırsam bir sıkıntı olur mu? Benim laptopun bataryası lithium polymer teknolojisi ile üretilmiş ve hızlı şarj özelliği var.
Hayır zarar falan vermez. Adaptörün bilgisayarını besleyemiyorsa bataryan zarar görebilir.

Yeni nesil laptoplarda 2 ekran kartı vardır harici yani güçlü olan prize takılı olmadan çalışmaz. Bu yüzden markalar buna göre dizayn eder, hiçbir problem olmaz.

Prize takılı değilken dahili kart devreye girer ve video izleme gibi işlemlerinize yardım eder,
harici kart ise güç ve performans için vardır oyun oynamak vs.
Yanlış bilgi harici ekran kartı tam güçte olmasa da prize takılı olmadan çalışabilir.

Zarar vermez. Zaten eğer prize takmazsan oynadığın oyunda kasma falan olur örnek veriyorum sen pubg lite i prize takmadan 40 fps alıyorsan prize taktığın zaman 80 90 fps falan alırsın.

Kaç dakika? 5 mi 10 mu?
Özel ayarlar yapılmadan çalışabilen bir şey değil...
Dediğiniz şeyin gram alakası yok. Prize takılı 100 fps alıyorsam bataryada aynı ayarlarda 60 fps alıyorum. Ayrıca direkt olarak çalışmaz dediniz.

Dediğiniz şeyin gram alakası yok. Prize takılı 100 FPS alıyorsam bataryada aynı ayarlarda 60 FPS alıyorum. Ayrıca direkt olarak çalışmaz dediniz.

Sizin durumunuz sanırım sadece tek kart olan bir laptop evet haklısınız ama o 60 FPS almanızın sebebi bataryayı 10 dakikada tüketmemek! Bu sebepten 60 FPS alıyorsunuz kaç dakika oyun oynatıyor? 20?

Açıklamamın 2 kart üzerinden olduğuna dikkatinizi çekerim...

Geri
Yukarı