Yeni nesil matematik sorusu çözemiyorum

EmirhanUsta

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ben 1 ay sonra LGS sınavına gireceğim. Ama hala matematik yeni nesil sorularını çözemiyorum soru çözerken diğer dersleri isteyerek çözüyorum ama matematiğe gelince soruyu yapamıyorum, konu eskigim olduğunu düşünüyorum. YouTube'dan konu anlatım videoları izliyorum ama zaten konuyu biliyorum ve problemsiz bir şekilde soruları çözebiliyorum ama dediğim gibi yeni nesil gelince yapamıyorum. Öneriniz var mı?

Merhabalar ben 1 ay sonra LGS sınavına gireceğim. Ama hala matematik yeni nesil sorularını çözemiyorum soru çözerken diğer dersleri isteyerek çözüyorum ama matematiğe gelince soruyu yapamıyorum, konu eskigim olduğunu düşünüyorum. YouTube'dan konu anlatım videoları izliyorum ama zaten konuyu biliyorum ve problemsiz bir şekilde soruları çözebiliyorum ama dediğim gibi yeni nesil gelince yapamıyorum. Öneriniz var mı?
Ben de YKS'ye gireceğim. Fakat ben de tyt mat sorularında zorlanıyorum. Gerçekten yeni nesil sorular ortaokul-lise fark etmeksizin herkesi zorluyor.

Tek önerim bol bol soru çöz ve aynı tür soruları bulup çöz. 6. ve 7. sınıfta ben hep öyle yaptım ve genelde bende senle neredeyse aynıydım.

En son ki denemenin matematik neti kaç? Edit; 14.ona göre tavsiye vereceğim.

Okuduğunu anlama olayı da çok önemli. Gerçi 1 ay içinde de yeteri kadar okuma yaparsa gene anlama kapasitesi gelişir.
Paragraf çözmenin olumlu etkileri olabilirdi hocam fakat 7'den 8'e geçiş döneminde yapmalıydı, 5-6'da da bolca kitap okumalıydı. Sınava son 1 ay kala paragraf sorusu çözmesi matematik için gereken zamanı kısıtlar.

En son ki denemenin matematik neti kaç? Edit; 14.ona göre tavsiye vereceğim.
9 :(
Ve garip bir şey daha var örneğin YouTube den Tonguç un soru videolarıni izliyorum videoyu durdurup çözmeye calisiyorum ama çözemiyorum çözümünü izlemeye başladıktan sonra soru hakkında çok basit bir şey söylediğinde kendim çözebiliyorum.

9 :(
ve garip bir şey daha var örneğin YouTube'den tonguç un soru videolarıni izliyorum videoyu durdurup çözmeye calisiyorum ama çözemiyorum çözümünü izlemeye başladıktan sonra soru hakkında çok basit bir şey söylediğinde kendim çözebiliyorum.

Hocam en azından şöyle düşünün;
Öğrendikten sonra o soruyu unutmazsanız sizin için +1 soru olur yani üzülmeyin. Artık test çözmeyin konu açılarınızı kapatıp deneme çözün.

Geri
Yukarı