Yeni Nesil Monitörlerde Akıcılık Sorunu

İki aydan beri video edit ve oyun için monitör araştırıyorum. Şimdi bunu mu dert ededeğim? Bunun bir ortası yok mu? Tepkime süresi iyi ve 144+ Hz monitör videoda takılma hissi verecekse video edit işi için işe yaramaz olacaktır. Kafam zaten karışıktı, şimdi daha da karıştı. En iyisi oyun ve video edit işi için iki ayrı monitör almak. (Zamanla)

Hocam kusura bakmayın bildirim gelmemiş konuyu açtığımı da unutmuşum.
En azından ortada bir sorun olduğunu kabul eden başkaları çıktı bu iyi :)
Aradan uzun zaman geçmiş bahsettiğiniz sorunları ortadan kaldıran yeni model bir monitör çıktı mı acaba var mı bilginiz? Ayrıca OLED panel monitörler günden güne artıyor bu sorunu ortadan kaldırmış olabilir mi acaba hiç deneyemedim.

Hocam yeni nesil monitörlerde özellikle video içe
Hocam kusura bakmayın bildirim gelmemiş konuyu açtığımı da unutmuşum.
En azından ortada bir sorun olduğunu kabul eden başkaları çıktı bu iyi :)
Aradan uzun zaman geçmiş bahsettiğiniz sorunları ortadan kaldıran yeni model bir monitör çıktı mı acaba var mı bilginiz? Ayrıca OLED panel monitörler günden güne artıyor bu sorunu ortadan kaldırmış olabilir mi acaba hiç deneyemedim.

Hocam yeni nesil monitörlerde özellikle video içeriğini akıcı oynatma konusunda sorun olduğu aşikar. Aradan geçen zaman içerisinde bahsi geçen sorunları ortadan kaldıran monitörler çıktı mı acaba biliyor musunuz?
riğini akıcı oynatma konusunda sorun olduğu aşikar. Aradan geçen zaman içerisinde bahsi geçen sorunları ortadan kaldıran monitörler çıktı mı acaba biliyor musunuz?
LG 27gl850-b.
Yaklaşık 2 yıldır lg 27gl850-b kullanıyorum. Problem yok harika tatmin edici 2k görüntü yağ gibi akıyo :) yaşadığım tek sorun zaman zaman oyunları ilk açtığımda görüntü sağlıklı olmayabiliyor kapatıp açınca düzeliyor. Monitörün soğuk olmasıyla ya da bilgisayardaki başka bişeyle alakalıdır bilmiyorum. Ama oyunu yeniden başlattığımda düzelmediği hiç olmadı. ben de uğraşıp sorunun kaynağını aramadım açıkçası.
Video izlerken görüntü çözünürlük ve kare hızı yüksekse mükemmel görüntü var. 48 kare/saniye altında yine akıcı değil. Tftcentral isimli siteden detaylı teknik testlerine bakabilirsin. Bana asusun en pahalı 2k oyun monitörlerini 3 adet sırayla alıp iade ettikten sonra ilaç gibi geldi bu monitör. (İadeyi kolay kolay kabul etmiyorlar birinin iadesi 5 ay sürdü. Yoğun ışık sızması ve başka sıkıntıları da vardı) Yine de kendi araştırmanızı iyi yapıp alın. Ben yüzde 90 memnunum. Daha önce hiç bu kadar memnun olduğum monitör olmadı. Ben aldıktan sonra yeni çıkan modelleri bilmiyorum. Takip etmedim.

Geri
Yukarı