Yeni nesil neden geri?

Katılmıyorum genelleme yapılmadan hiçbir konuda sonuca ulaşamazsınız, genel olarak yeni nesil böyle.

Bende genellikle Ömer'ler cahildir diye genelleme yaparsam hoşuna gider mi?
Demek ki genellemelere katılıyorsun benim yorumuma da katıl.

İyi de, aynı şey değil örnek vereyim genellikle Bolu'lar güzel yemek yapar deyince evet bolulular güzel yemek yapar ama arada yapamayanlarda vardır ama bu kaideyi değiştirmez. Üstelik üslubunuza dikkat edin.

İyi de, aynı şey değil örnek vereyim genellikle Bolu'lar güzel yemek yapar deyince evet bolulular güzel yemek yapar ama arada yapamayanlarda vardır ama bu kaideyi değiştirmez. Üstelik üslubunuza dikkat edin.
Hocam dünyada genelde şuan su bulunuyor dersek Afrikayı boş vermiş oluyoruz.

Konu yazarı yeni nesile mal derken katılıyorsun ama ben yazınca benim üslubuma laf ediyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni nesil harbiden de...
Ülkemiz insanı bu devirde genel olarak öyle. Harflere ayırılmış eski-yeni nesiller ile bir alakası, istisnai göz edilebilecek bir ayrımı yok bu konunun. Onları yetiştiren aileler de azımsanamayacak oranda (genelleme yapmamak kaydıyla) o çocuğun çevresi olduğundan doğal olarak onlar gibi oluyor.

Bu arada "mal" denmesini doğru bulmuyorum. En nihayetinde ülkece düzenli bir sosyal hayatımız olsaydı böyle olmayacaklardı, bu denli yanlış yetişmeyeceklerdi. Bir sorunsala parmak basacağım diye kendine buyruk ileri geri konuşamazsın. Böyle konuşmaktan kendini alıkoyamıyorsan ya tecrübesizsindir ya da en nihayetinde olgunluktan bihabersindir. Bir hipotez öne süreceksen rasyonel bir tavır takınıp; tecrübe sahibi bir birey olman gerekiyor. Bunlar bu konuda en temel gereksinimler.

Geri
Yukarı