Yeni nesil neden geri?

İstemeyen kabul etmesin, yaklaşık 20 yıl sonra ülkece saçmalık dolacağız ve bugünkü eğitimsiz neslin acısını çekeceğiz, bundan eminim. Konu hortadıktan sonra tekrar kapanabilir.
5 yaşındaki çocuğa susması için tablet verilip eğitilmezse böyle olacağı belliydi.

Gelecek Türkiye'yi hayal bile edemiyorum.
Haklısın. Saygısızlık hat safhada, edep denilen bir şey kalmadı, varsa yoksa hepsinde aşağılık kompleksi var. Sürekli bir öne çıkma çabası, farklı görünme çabası. Eskiden mantıksız gelirdi büyüklerin ne varsa eskilerde var demeleri, şimdi anlıyorum doğru dediklerini.
Aşağılık kompleksi genel olarak sosyoekonomik durumlardan kaynaklanıyor. Açlık sınırı altında yaşayan bir ailenin çocuğundan ne beklersin ?

Okulum bunlarla dolu. Çok zeki olduğumu falan ifade etmiyorum. Nesil olarak aptalız ve ben bu aptallardan farklı olmaya çalışıyorum.
Şu an yeni neslin büyük çoğunluğunun hala 14-15 yaşında olan ergenler olduğunun farkındasınız değil mi? Ergenlik döneminde insanlar türlü türlü saçmalıklar yapar. Büyünce ergenlik zamanlarını hatırlar kendinden utanır. Bizden önce olan nesilde de apaçiler ve emolar vardı mesela. Bak şu an o zamanın ergenleri yetişkin oldu ve artık ne apaçi kaldı ne de emo. Kısacası büyünce geçiyor. Koca bir nesli aptal ilan etmek baya saçma oluyor o yüzden.

Yarısı -belki daha fazlası- vasıfsız diye genelleme yapmaya gerek yok. Evet; büyük bir kısmı araştırma becerisi, hobileri, zevkleri olmayan ve aptalca korkuları, altı boş egoları olan insanla olsa da dünyayı Z kuşağı değiştirecek, bunu en erken bizim ülkede göreceğiz :).

Ayrıca, bu sadece bizim ülkede böyle değil; Amerika/Ermenistan/Filistin/Rusya/Çin gibi halkı cahil, çomar olan birçok ülkede de durum aynı.

İstemeyen kabul etmesin, yaklaşık 20 yıl sonra ülkece saçmalık dolacağız ve bugünkü eğitimsiz neslin acısını çekeceğiz, bundan eminim. Konu hortadıktan sonra tekrar kapanabilir.
5 yaşındaki çocuğa susması için tablet verilip eğitilmezse böyle olacağı belliydi.

Dostum eğer 12 yaşında bir kardeşimizsen senin adına çok mutlu oldum. Böyle şeyleri düşünmen ve sorgulaman yaşında beklenmeyecek derecede mantıklı olman çok hoşuma gitti. Böyle kalman dileğiyle.

Geri
Yukarı