Yeni nesil neden olgun değil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soru basit.

Neden olgun değiller? Neden birçoğu şımarık? Vakitlerini boşa harcıyorlar. Bu forum dışındakiler. Bu forumda olanlar genellikle olgun kişiler.

Ya arkadaş bir kişinin hiç mi vasfı olmaz? Akşama kadar vakitlerini çöp ediyorlar. Bir işle uğraşmak, bir hobiyle uğraşmak çok mu zor?
Kimin, ne yaptığı, nasıl yaşadığı bizi ilgilendirmez. Kendi hayatı, kendi tercihi.

Dalga mı geçiyorsunuz hocam? Attığınız konuların bir çoğu anket. Anket yapmanın olgunlukla veya zaman yönetimiyle alakası yok. Konu açmak maksimum 2 dakika sürer.

Ek olarak: Ben zeki miyim? Adlı konu trol.

Zaman görecelidir hocam arkadaşa göre yaptığınız işler zamanınızı boşa harcamaktan başka bir şey olmayabilir, size göre farklı olabilir.

Zaman görecelidir hocam arkadaşa göre yaptığınız işler zamanınızı boşa harcamaktan başka bir şey olmayabilir, size göre farklı olabilir.
Haklısınız. Zaten bu konuları açmak 2 dakika sürüyor. Akşamları gün yorgunluğunu atmak için detaylıca okuyorum.

Bana göre aileler çok erken yaşta telefon veya bilgisayar veriyor. Mesela dün videolara bakıyordum ve bir çocuk gördüm almış eline telefonunu bir tane akım yapıyor 15 dakika sonra annesi videoyu silmiş.

Bu da benim yazdığım şey ile bağlantılı hocam. Öyle değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz bu konuyu açtıysanız bence çevrenizde anlattığınız kişiler çok bir de kendinizde açtığınız konulardan birinin troll olduğunu söylüyorsunuz bu da olgun olmakla çarpışan bir gerekçe bence. Bu sıralar forumda denildiği gibi çocuklara erken yaşta telefon veya tabletler verildiği doğru bunu etkiliyken en önemli faktörlerden ikisi uzaktan eğitim ve korona oldu zaten. Artık sosyal medyada yorum yapmıyorum sadece forumdayım o yüzden :D

Arada istisnalar oluyor merak etmeyin. Her ne kadar çoğunlukla olmasa da. Bende utanıyorum o kitleden ama arada düzgünleri oluyor. Sadece oyun oynayıp kendini bir şey sanmaları utanç verici... Ayrıca oturup böyle konular açacağınıza diğerlerinin de dediği gibi anlamaya çalışmak ve sohbet etmeye çalışmak daha yararlı gibi.

Yanlış anlamayın ama bu tarz konuşanları gerçek hayatta görünce ayar oluyorum, ortamı en kısa sürede nasıl terk edebilirim diye yollar aramaya başlıyorum. Yeni nesilden memnun değil misin, kendi çevrenden başla o halde. Oturup konuş, nasıl düzeltebilirim diye düşün. Yeni nesil de yeni nesil, gına geldi. Eski neslin yeni nesli eleştirmekten başka işi yokmuş gibi. Böyle yol katedemezsiniz.

Siz bu konuyu açtıysanız bence çevrenizde anlattığınız kişiler çok bir de kendinizde açtığınız konulardan birinin troll olduğunu söylüyorsunuz bu da olgun olmakla çarpışan bir gerekçe bence. Bu sıralar forumda denildiği gibi çocuklara erken yaşta telefon veya tabletler verildiği doğru bunu etkiliyken en önemli faktörlerden ikisi uzaktan eğitim ve korona oldu zaten.
Hocam bakın,

Ben zamanı doğru kullanmayı şöyle tanımlarım: Yapılması gerekenler yapılır, Kendine bir şeyler katarsın, Sonra ne yapıyorsan yaparsın. En azından gece başını yastığa koyduğunda "Bugünüm boş geçmedi" denilebilmeli.

Ben yapmam gerekenleri yapıyorum, Kendime bir şeyler katıyorum sonra dinleniyorum. Konuyu gören birçok arkadaş herhalde "Bütün gün" verimli vakit geçirilmeli anlamış.

Benim bahsettiğim kitle sabahtan akşama kadar vaktini öldüren ve her şeyde bencillik yapan, Vasfı olmayan kitle.
Yanlış anlamayın ama bu tarz konuşanları gerçek hayatta görünce ayar oluyorum, ortamı en kısa sürede nasıl terk edebilirim diye yollar aramaya başlıyorum. Yeni nesilden memnun değil misin, kendi çevrenden başla o halde. Oturup konuş, nasıl düzeltebilirim diye düşün. Yeni nesil de yeni nesil, gına geldi. Eski neslin yeni nesli eleştirmekten başka işi yokmuş gibi. Böyle yol katedemezsiniz.
Haklısınız hocam. Fikrinize saygım var. Fikriniz benle uyuşmuyor diye sizi vatan haini ilan etmem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı