Yeni nesil neden olgun değil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya arkadaşım dalga mı geçiyorsunuz? Kimseyi yargıladığım yok. Burası tartışma ve eleştiri forumu. Neden vakitlerini çöp ediyorlar diye sormuşum? İnsanlarda fikirlerini söylüyor. Sizin şimdi burada "bunu yargılamak sana düşmez." demeniz doğru bir şey mi?

Sen isteğin gibi düşün ama tekrar söylüyorum. Kişi önce bir kendine baksın sonra etrafında ki insanları yargılasın, eleştirsin. Bir kişi evden çıkmıyorsa ya da telefon, tablet başındaysa keyfinden mi orada duruyor? Elbette hayır. Sıkıntıdan, stresten dolayı oyun oynayan binlerce Türk genci var.(ben dahil).lütfen düşünmeden konu açmayın.

Hazır lafı açılmışken mesela bende fikir paylaşmaya bayılırım vaktimi böyle geçirerek mutlu olurum hele evde kısılı kaldıysam. Bir de bu forumda her kafadan ayrı ses çıkıyor hoşuma da gidiyor :) çünkü bu tarz sizin gibi konu açan insanları bana göre takdir etmek lazım zor iş.
Taktir edin o zaman zor bir şey değil.

Sen isteğin gibi düşün ama tekrar söylüyorum. Kişi önce bir kendine baksın sonra etrafında ki insanları yargılasın, eleştirsin. Bir kişi evden çıkmıyorsa ya da telefon, tablet başındaysa keyfinden mi orada duruyor? Elbette hayır. Sıkıntıdan, stresten dolayı oyun oynayan binlerce Türk genci var.(ben dahil).lütfen düşünmeden konu açmayın.
Ve yine yanlış anlaşılmalar. Peki iyi günler dilerim.

Bir arkadaş Xiaomi Redmi Note 8 alınır mı diye konu açmış az önce. Sırf tavsiye etmedim diye birkaç vasıfsız emoji atıp gidiyor, siz düşünün hallerini.

Soru basit.

Neden olgun değiller? Neden birçoğu şımarık? Vakitlerini boşa harcıyorlar. Bu forum dışındakiler. Bu forumda olanlar genellikle olgun kişiler.

Ya arkadaş bir kişinin hiç mi vasfı olmaz? Akşama kadar vakitlerini çöp ediyorlar. Bir işle uğraşmak, bir hobiyle uğraşmak çok mu zor?

Hocam olabilir benim çevremde yanlış anlamazsanız bayağı aptal var çoğunlukla videolara falan özeniyorlar.
Çoğunluka TikTok serserileri.

Taktir edin o zaman zor bir şey değil.

Ve yine yanlış anlaşılmalar. Peki iyi günler dilerim.

Nasıl zor bir şey değil ya bu forumda kurallar var ama yine de kalbinizi kırmak kolaysa benim gibi o konu işine girmezsiniz bu mesajınıza katılmıyorum ama tabii siz bilirsiniz bu da benim düşüncem. Mesela tahammül seviyesi az olan insanda zorlanır :D

Soru basit.

Neden olgun değiller? Neden birçoğu şımarık? Vakitlerini boşa harcıyorlar. Bu forum dışındakiler. Bu forumda olanlar genellikle olgun kişiler.

Ya arkadaş bir kişinin hiç mi vasfı olmaz? Akşama kadar vakitlerini çöp ediyorlar. Bir işle uğraşmak, bir hobiyle uğraşmak çok mu zor?
Adamlar gereksiz sanala denk geldi ya ben 2003 lüyüm bizde birazı o şekilde çöpe gitmiş bi kısım illeriyleyen yıllarda giderek artıyor ama 2008-2010 sornası potansiyel görüyorum ben güzel adamlar çıkıyor aradan.

Vakitlerini nasıl bir şekilde harcayacağını kendileri seçer buna karışamayız hepsi şımarık değil.

Bu şekilde konuyu okumadan gelen insanlar da sinir bozucu.

1622207243246.png

"birçoğu" yazmış.

Kendileri bir şeyler yapmak yerine hep hazıra konuyorlar. Kendi düşüncelerini değil sosyal medya fenomenlerinin düşünceleri ile bir şeye cevap veriyorlar. Örnek olarak mesela cellat36 adlı fenomene gerçekten baba diye hitap edenler yine yeni nesilden fakat gerçekten hiç olgun değiller. Ya da jadolive gibi YouTuber'ların bekçiliğini yapan taraf? 15 yaşında ergen ya da 11 yaşında daha hayattan bile haberi olmayan çocuklar. Klişe bir laf fakat fazlasıyla doğru. Çocuğunun eline tableti ver sonrada onun özendiği adamı/kadını suçla. Buna örnek olarak porçay adlı YouTuber bunu da yaşamıştı. Adam kanalın hakkında kısmında bile mizah yaptığını ve bu yaptığı şeylerin birçoğunun çocuklar için uygun olmayıp mizah değil genel olarak kara mizah tarafına geçtiğini de ap açık söylüyor. Fakat yine bir ebeveyn ona e posta atıyor çocuğum 7 yaşında şunu bunu yapıyor sizden görmüş lütfen içeriklerinizi düzeltin diyor. Bunu dinlerken adam yerine ben gerçekten sinir krizi geçirirdim. Gerçekten daha yazabileceğim konuşabileceğim çok şey var fakat yoruldum.

@PenguenAdam açıklamış zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı