Yeni nesil oyunlar neden yüksek sistem gereksinimi istiyor?

PurpleNight

Zeptopat
Yeni çıkan oyunları güncel olarak takip ediyorum. Her yeni çıkan oyunda istenen sistem gereksinimi 2'ye katlanıyor neredeyse. Bir bakıyorsun bir tanesi 1080 Ti istiyor sonraki çıkana bakıyorsun RTX 2070 falan istiyor. Eski kartların bu kadar çabuk çöpe çıkması inanılır gibi bir şey değil. Ben bunun oyun motorlarının gelişmesi ve gerçekçilik artışıyla falan değil de bilgisayar parçası satışı politikasıyla ilgili olduğunu düşünmeye başladım. Bahsettikleri kadar gerçekçilik yok oysaki tüm oyunlar Dying Light 1, Crysis 3 gerçekçiliğinde olsa ve o kadar sistem gereksinimi istese ve tüm kullanıcılar memnun olsa çok daha iyi olur. Ben bir oyun yapsam ve minimum sistem gereksinimi RTX 2070 falan olsa o oyunu hayatta piyasaya sürmem çünkü büyük bir kitle oyunu oynayamayacak ya da rezil performanslarla oynayacak.

Crysis 3 19 Şubat 2013'te piyasaya sürüldü. 10 yıl önce çıkan oyunla, günümüzdeki oyunları neden kıyaslıyorsun? Mantıksızlık burada yatıyor. O hâlde bu mantıkla 20 sene önceki çıkan oyunla, günümüzdeki oyunu da kıyaslamak gerekir. Her şeyi zamanına göre değerlendir.

Geri
Yukarı