Yeni nesil oyunların keyif vermemesi

Competitive oyunları diyorsanız evet banada fazlasıyla keyif vermiyor 500 saat fortnite oynamış biri olarak diyorum 2 yıl içinde artık görünce midem bulanıyor son 3 aydır oyuna girmedim bile.

Bu gerçekten de öyle, oyunların görsel olarak gelişimlerine birlikte şahit olurken, bilerek ya da bilmeyerek hikaye yönünden kısıtlamaya gidildiğini görüyoruz. Son zamanlarda istisna oyunlar var ama genele baktığımızda durum bu. Aynı tip ilerleme mekaniği, görevler, level gelişim mekanikleri, oyun içinde bir süre sonra sizi sıkmaya başlıyor. Mekaniklerde yeniliğe gitmeli, hikayeler ise kaliteli hale getirilmeli diye düşünüyorum.

Yaş ilerledikçe ve çok fazla oyun gördükçe bu tarz durumlar olabiliyor herhalde. Artık beni de etkileyen ve içine çeken oyunlar çok nadir.

Bu eski oyunu deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eskiden yapımcılar hikaye için uğraşırdı, artık kime uğraşmıyor. SWAT4 gibi bir oyun şimdi çıksa kimse yüzüne bakmaz ( Old School hariç ) o yüzden yapmıyorlar.
Açık dünya diye bişey çıkardılar dangalaklar hikayeli oyun göremez olduk.
Yaş ilerledikçe ve çok fazla oyun gördükçe bu tarz durumlar olabiliyor herhalde. Artık beni de etkileyen ve içine çeken oyunlar çok nadir.
150 tane falan oyun bitirmişimdir şimdiye kadar sanırım yaş ilerleyince pek muhteşem gelmiyor oyunlar Asassasins creed black flag ilk çıktığı zaman oynamıştım ve çok güzel gelmişti günde 2 3 saat sıkılmadan oynuyabiliyordum far cry 3ü 2 günde bitirmiştim çok sevmiştim şimdi far cry 4 ü oynuyorum söve söve sırf bitirmek için oynuyorum çok az yeri eğlenceli genel olarak sıkıcı geliyor.
Artık sağlam hikayeli oyunlar çıkmıyor çoğu online tabanlı oluyor ve oynanış sürelerini uzatmak için salak saçma şeyler koyuyolar o yüzden zevk alamıyoruz.
Açık dünya denen lanet oyun türü yapımcıların işine gelen sıkıcı sistem Ubisfot daha ileri gidip zorla yan görev yaptırıyor son çıkan 2 Assasins creed oyunundaki gibi.
Hangi oyunlar mesela?

2019 yılını ele alsak düzgün denebilecek Metro Exodus, Sekiro ve Death Stranding var.

Death Stranding herkese hitap etmeyen bir tür ve Sekiro zaten zor en oynanabilir Metro kalıyor.

RDR2 PC saymıyorum.
2019 da DMC5 dışında hiç bir oyunu keyifle oynamadım desem exodusuda sevmedim sekiroya zorluğundan dolayı hiç bulaşmak istemedim aslında severim kılıçlı oyunları.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı