Yeni nesil oyunların keyif vermemesi

Şu anda video oyun sektörü hikâye modlu oyunlar olarak bilgisayar ( pc ) için çok daraldı. Adam akıllı oyun çok az çıkıyor. Konsollar yine kurtarıyor ama pc de durum vahim. Yapımcılar yeni oyunlara riskden dolayı girmiyor. Girmek isteyen de açık dünya bir oyun, "Tamamdır, hadi sunalım.". Hikâye namına bir şey yok. Ben bu durumun kısa vadede düzeleceğini düşünmüyorum. Zira bu durum 6-7 yıldır sürüyor. Orhun Kayaalp'in de konuyla alakalı bir videosu var. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Artık yapımcıların bir şey sunmaktan öte ( Emek vermekten ), paraya düştüğünü güzel bir şekilde anlatıyor. Tavsiye ederim.

Vallahi bu sorunun yanıtını bulmama yani aynı durumu hisseden başkalarını olmasına üzüldüğüm kadar sevindim de. Yaşımızdan dolayı mı biz mi oyunlardan soğuduk, artık oynama hevesimiz mi kaçtı ya da üstüne üstlük bir de oyun almaktan da vazgeçemiyorum ama uzun zamandır bitirdiğim oyun hangileri diye sorarsanız son zamanda God of War bitirdim, The Long Dark sayılırsa hikayelerini bitirdim (hepsini değil). RDR2 oynuyorum, o da niyeyse güzel olmasına rağmen bana ağır gelmeye başladı. %32'lik bir yüzde dilimindeyim. Az daha mı sabretmem lazım yoksa bu rutinde mi gidecek onu da bilemiyorum maalesef. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun hevesimi bilgisayarlarla tanıştığım ilk günkü gibi sürdürüyorum, eski de yeni nesil de olsa oyunlardan da aynı keyfi alabiliyorum. Sadece seçicilik katsayısı tavan yaptı. Yeni nesil oluşu bir oyundan keyif almama engel teşkil etmiyor, grafik önceliğim olmadı hiçbir zaman. Yüzlerce indie oyun pixel art vs doludur listem, yanında AAA oyunlar da var bir o kadar. Ama call of duty etiketini görünce mide bulantısı oluşuyor bende mesela. Ya da moba, battle royale gibi şeyler; fortnite'tır, cs:go'dur şudur budur, aman diyorum. Gördüğüm yerden uzaklaşıyorum, ekran görüntülerine bile maruz kalmak istemediğim şeyler benim için.

Oyun hevesimi bilgisayarlarla tanıştığım ilk günkü gibi sürdürüyorum, eski de yeni nesil de olsa oyunlardan da aynı keyfi alabiliyorum. Sadece seçicilik katsayısı tavan yaptı. Yeni nesil oluşu bir oyundan keyif almama engel teşkil etmiyor, grafik önceliğim olmadı hiçbir zaman. Yüzlerce indie oyun pixel art vs doludur listem, yanında AAA oyunlar da var bir o kadar. Ama Call of Duty etiketini görünce mide bulantısı oluşuyor bende mesela. Ya da MOBA, Battle royale gibi şeyler; Fortnite'tır, CS:GO'dur şudur budur, aman diyorum. Gördüğüm yerden uzaklaşıyorum, ekran görüntülerine bile maruz kalmak istemediğim şeyler benim için.

Bir seriye 15 tane oyun yapınca tadı kaçıyor nasıl olsa satıyor diye tutan bir oyuna en az 10 oyin yapıyorlar yeni bir şeyler çıkmıyor bu yüzden.

Yeni nesil oyunlar gerçekten tatsız yakın dönemde abartı söylentilere uyup RDR2, GTA 5 ve Witcher 3 bitirdim, tamam güzel oyunlar çok emek verilmiş, çok çalışılmış ama sıkıcı arkadaş bir yerden sonra oyun ne zaman bitecek yeter demeye başlıyorsun. Yakın zamanda eski oyunların yenilenmiş versiyonlarını da oynadım Crysis, Mafia 1, codmw gibi bu oyunların atmosferi hikayenin sana geçmesi, oyunun zorluğu gerçekten heyecan verici oyun bitince üzülüyorsun veya etkisi altına alıyor seni. Mafia'yı bitirip serinin 2. oyununu deneme hatasını yaptım oyunun yarısında PC'den kaldırdım 2. oyunu sakın oynamayın berbat, sanırım yeni nesil oyun saçmalığı 2. oyunu etkilemiş.

Yeni nesil oyunlar gerçekten tatsız yakın dönemde abartı söylentilere uyup RDR2, GTA 5 ve Witcher 3 bitirdim, tamam güzel oyunlar çok emek verilmiş, çok çalışılmış ama sıkıcı arkadaş bir yerden sonra oyun ne zaman bitecek yeter demeye başlıyorsun. Yakın zamanda eski oyunların yenilenmiş versiyonlarını da oynadım Crysis, Mafia 1, codmw gibi bu oyunların atmosferi hikayenin sana geçmesi, oyunun zorluğu gerçekten heyecan verici oyun bitince üzülüyorsun veya etkisi altına alıyor seni. Mafia'yı bitirip serinin 2. oyununu deneme hatasını yaptım oyunun yarısında PC'den kaldırdım 2. oyunu sakın oynamayın berbat, sanırım yeni nesil oyun saçmalığı 2. oyunu etkilemiş.

Artık hikayeye değil görselliğe ve oyun süresini uzun tutmaya bakıyorlar bu yüzden sıkıcı buluyorum ben şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı