Yeni nesil PS5'e daha inanamıyorum

Kesinlikle hocam şu an sizler için gereksiz kalıyor inanın 4'üm olsa bende geçmezdim. Daha konsol çok yeni 4K bile oturmadı ondan sonra sistem yazılımları dahi oturmadı. Peki ben niye geçiyorum benim aklımda hep 2017'den beri PS5 vardı. O zamanlar tabii daha 5'i dahi meydanda yoktu adının ama hep 5 alırım vs diyordum. Çok şükür bütçemde yetiyor ve alacağım inşallah vergi indiriminden sonra. PS3'te 720P oyun oynamaktan sıkıldım elimde düzgün bir PC de yok.
İlk oyun makinem gibi bir şey olacak bu benim şu anlık.
PS5'i iyi bilgisayarı olmayan ve hiç konsol kullanmamış kişiler ve eski nesil konsollarda kalmış PS3, XBOX360 ve daha eskisi gibi. Bu insanlar bence almalı şu anlık yoksa gereksiz.
Hocam oyun fiyatlarını nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz? Ben de ilk başta PC yerine PS5 almayı düşündüm fakat oyun fiyatları fikrimin değişmesini sağladı. Takas ve kardeşlik sistemiyle oyunsuz kalmamak mümkün mü sizce?

Hocam oyun fiyatlarını nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz? Ben de ilk başta PC yerine PS5 almayı düşündüm fakat oyun fiyatları fikrimin değişmesini sağladı. Takas ve kardeşlik sistemiyle oyunsuz kalmamak mümkün mü sizce?
En iyisi PC almak ama konsol benim gönlümde acayip değerli :D

Hocam şöyle şimdi PS Plus ve PS Plus Collection var. Bunlar zaten koleksiyonda 20 tane oyun veriyor ve o ayki oyunlarla beraber 3 tane de onlar 23 tane oyun oluyor bir de Astro var bana yeter de artar. Bunları bitirirken paramı da biriktirim GTA 6, Cyberpunk 2077 gibi oyunları da öyle almayı düşünüyorum.
Evet takas ve kardeşlik sistemi etkili olacaktır ama 4'lerdeki gibi popüler olur mu bilemem.
PS5 ikinci el pazarında gerçekten üstün olacak gibi duruyor çok satıyor çünkü.
İkinci elde oyunun ambalajı açılsa ve kitapçık gitse fiyat neredeyse yarıya düşüyor gerçekten güzel bu şeyler.
PS5 dijital almayı düşünenlere uyarayım. İkinci el pazarı olmadığı için mağazaya ve mağaza indirimlerine mahkum olacakları için o aradaki diskli ile dijital arasında ilk başta 1000-1300TL'lik fark daha sonra kapanacaktır gibime geliyor özellikle sıkı oyuncuysanız. Oyunlar 2. elde gerçekten bayağı düşüyor. Önerim diskli almanızdır.

En mantıklısı korsan.
Bu ülkede sistem toplamak ayrı dert topladiktan sonra oyun almak ayri dert.

2-3 ay çalışıp anca sistem toplayabilirim bir de üzerine 200 300TL bir oyuna nasıl vereyim mesela?

Xbox Game Pass bulunmaz bir nimet bence. Gerek PC gerek konsol ülkemiz için gayet başarılı.

O da ayrı bir dert.
Yani şimdi mesela ben Game Pass alıyorum ama bu oyun 1 veya 2 ay sonra gidiyor.
Yani her ay farklı oyunlar oynamak güzel ama canın istediği zaman açıp oynayamıyorsun bu sefer.

Yeni konular

Geri
Yukarı