Yeni nesil rap hakkında düşünceleriniz neler?

cagataay

Picopat
Daha fazla  
1997 doğumluyum eskiden Türkçe Rap dinlemek bana huzur veriyordu.
Ceza, Sagopa Kajmer, İstanbul Attack, Norm Ender, Mode XL, Ege Çubukçu" çocukluğum bu isimleri dinlemekle geçti.
MedCezir, Rapstar, Bir Pesimistin Gözyaşları albümüne çocukluğumu verdim diyebilirim.
Şimdi piyasaya bakıyorum da yeni nesil kardeşlerimizin yaptığı şarkılar bana bir garip geliyor.
Anlatmak istedikleri bir şey varla yok arası, saçma sapan sözleri bir araya getirip sırf "kafiye" uyumu olsun diye şarkı kaydediyorlar ki çoğunda kafiye, Flow desen yok.

Yeni nesil rapçiler hakkında düşünceleriniz neler?
Haydi biraz muhabbet olsun.

1997 doğumluyum eskiden Türkçe rap dinlemek bana huzur veriyordu.
Ceza, Sagopa Kajmer, İstanbul attack, norm ender, mode XL, ege çubukçu" çocukluğum bu isimleri dinlemekle geçti.
Medcezir, rapstar, bir pesimistin gözyaşları albümüne çocukluğumu verdim diyebilirim.
Şimdi piyasaya bakıyorum da yeni nesil kardeşlerimizin yaptığı şarkılar bana bir garip geliyor.
Anlatmak istedikleri bir şey varla yok arası, saçma sapan sözleri bir araya getirip sırf "kafiye" uyumu olsun diye şarkı kaydediyorlar ki çoğunda kafiye, Flow desen yok.

Yeni nesil rapçiler hakkında düşünceleriniz neler?
Haydi biraz muhabbet olsun.

2005 doğumluyum. Bir pesimistin gözyaşları, medcezir, yerli plaka, kötü insanları tanıma senesi gibi gibi albümleri dinliyorum. Underground havasının %1'ini yeni nesil şarkılardan alamıyorum. Sagopa çok yetenekli bir sanatçı mesela adamın Spotify dinlenmesi 1.5m ama uzi denilen yeteneksiz 3M dinleniyor.

2002 dogumluyum. Türkçe rap ile tanismam 2012 ya dayanır ceza ile başladım. Fakat gün geçtikçe bu isimler iyi yapamamaya başladı. Çakallar batufexler dinlenilesi degil zaten bana hitap etmiyor. Fakat şu an ülkede bence sound ve Flow anlamında khontkar, bixi blake, motive, lil zey gerçekten muazzam işler başarıyorlar. Su sıralar ABD trap dinliyorum daha çok. Türkçe rap artık eski gücünü kaybetti bence. Türkiye'den sadece yukarıda saydigim isimleri dinliyorum şu an.

2002 dogumluyum. Türkçe rap ile tanismam 2012 ya dayanır ceza ile başladım. Fakat gün geçtikçe bu isimler iyi yapamamaya başladı. Çakallar batufexler dinlenilesi degil zaten bana hitap etmiyor. Fakat şu an ülkede bence sound ve Flow anlamında khontkar, bixi blake, motive, lil zey gerçekten muazzam işler başarıyorlar. Su sıralar ABD trap dinliyorum daha çok. Türkçe rap artık eski gücünü kaybetti bence. Türkiye'den sadece yukarıda saydigim isimleri dinliyorum şu an.
Sagopa Kajmer - Bebeğim öldü. Dinlemediysen öneririm.

Şimdi Türkçe rapda söyle bir sıkıntı var sen gelipte eski yaşantını 71288118 kere anlatırsan o şarkı insanları sıkar. E haliyle deneysel işler ister insanlar. Bana göre deneysel anlamda khonrkar gerçekten farklı işler yapıyor. Pla4 albümünde gördük bunu.
Sagopa Kajmer - bebeğim öldü. Dinlemediysen öneririm.

Sagopa sevmiyorum maalesef. Daha cok southern hiphop dinliyorum.

Şimdi Türkçe rapda söyle bir sıkıntı var sen gelipte eski yaşantını 71288118 kere anlatırsan o şarkı insanları sıkar. E haliyle deneysel işler ister insanlar. Bana göre deneysel anlamda khonrkar gerçekten farklı işler yapıyor. Pla4 albümünde gördük bunu.

Sagopa sevmiyorum maalesef. Daha cok southern hiphop dinliyorum.
Bende sevmiyordum 3-4 ay öncesine kadar, çok pişman olmuştum dinlediğimde.

Yeni konular

Geri
Yukarı