Yeni nesil rap hakkında düşünceleriniz neler?

Gram sevmiyorum, hepsi rezalet, yaptıkları işi kendim dahi yapabiliyorum(kayıt almaya çalışıyorum ama şuan mikrofonum çok kötü sadece), popüler olan neyse o yapılıyor ve buna da prim veriliyor, bazen gerçekten sinirlenebiliyorum
AMA
kime ne? mesela pop diye bir tür var. Çok dinleniyor ama çoğu şarkıyı açıp dinlemiyorum mesela. Aynı şekilde X rapçisi bir şarkı atar. Seven dinler sevmeyen dinlemez. Keşke daha anlamlı şeyler dinlense ama piyasa onu istemiyor işte. Çok fazla bot olayı vs. döndüğünü bildiğim için artık dinlenme sayıları da pek umrumda değil benim. Kafama göre dinliyorum. Şuan ciddi manada tek temennim de Allame'nin bu işe daha uzun yıllar devam etmesi.
Zaten hiçbirine bir gram maddi desteğim de olmadı. Kimseye gidip de neden böyle yaptın falan diyemem.

Bu ülked genellikle kalitesiz işler tutuyor zaten. Bak mesela batuflex adamın şarkısı skinyflexden çalıntı çıktı. Drillden soğudum resmen.

Tek o şarkısı bile değil zaten adamların işi bu yurt dışında olan sampleları Türkiye'ye getirip paralarına bakıyorlar paradan başka dertleri olsa bu şekil de yapmazlardı zaten.

Tek o şarkısı bile değil zaten adamların işi bu yurt dışında olan sampleları Türkiye'ye getirip paralarına bakıyorlar paradan başka dertleri olsa bu tarz şarkılar yapmazlardı zaten.

Türkçe drill çöplükten ibaret eğer drill seviyorsan chigago ve UK drill öneririm.

Entel takılıp yeniye saldıranlarda geldiyse başlayabiliriz. Eski dediğimiz rapçiler bile gelenekselcilerin gazabına uğradı ve bugün var olanlar oldu. Şimdiki yenilerde 20 yıl sonra kıymetleri anlanacak. Eskiler bana da güzel geliyor ama entel olmak içinde yeni sanatçılara saldırmaya, kötülemeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı