Yeni nesil rap & rapçiler hakında ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asıl rapçiler bu videoda. Hepsi yok ama olsun.

Abi Norm Ender'in Rhyme'ı çok hoşuma gidiyor. Ama benim için bu konuda birinci Sagopa Kajmer'dir.

Dosltar, bu yeni nesil rapçilerden ne anlıyorsunuz (dinleyenler), şarkı sözleri hiç anlamlı değil, ne dediği belli değil, açıkçası ben sevmem, dinlememde, sevenler illaki vardır, saygı duyarım. (Türk oldschool mükemmeldir)
Rap dinlemeyi Ceza'dan sonra bıraktım. AutoTone kullanmayıp sahnede playback yapmayan rapçi olursa seve seve dinlerim.

Rap dinlemeyi Ceza'dan sonra bıraktım. Autotone kullanmayıp sahnede playback yapmayan rapçi olursa seve seve dinlerim.

Sagopanın aynı konserinden iki şarkısı aşağiya bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam fark ettiyseniz rapçi demek yerine insanlar diye bir terim kullandım.
Doğrudur hocam. Şahsi fikrim sahnede bomboş milleti kesen, konser verip şarkı söylemeyen, Marka ismi saymaktan başka işlevi olmayan insanlardır kendileri. Ama suç onlarda değil onları ünlü yapanda. Adamlar 3IQ insanlar üzerinden para kazanıyor.

Doğrudur hocam. Şahsi fikrim sahnede bomboş milleti kesen, konser verip şarkı söylemeyen, marka ismi saymaktan başka işlevi olmayan insanlardır kendileri. Ama suç onlarda değil onları ünlü yapanda. Adamlar 3IQ insanlar üzerinden para kazanıyor.

Hocam bence de öyle, asla sevmem o tür insanları, müziklerini para verseler dahi dinlemem.

Bu kadar dinlenmesi biraz daha sürü psikolojisine ve sosyal medyaya bağlı. Bunun yanında da kulağa güzel geliyor ve bir şey anlatmadığı için sürekli dinlenebiliyor. Herkese hitap ediyor yani. İnsanlar da bunu görüp o tarz parçalar çıkarmaya devam ediyor. Ki aralarında bot basanlar da vardır muhtemelen. Dinlemesem bile bazılarının oldschool rapçilerden çok daha yetenekli olduğu aşikar.

Yeni rapçilerden işini hakkıyla yapanlar da var. Onlar da pek dinlenmiyor. Hawk, Motive(diğerlerine göre daha çok dinleniyor motive), Baneva, Old G ve daha birçok yetenekli yeni nesil rapçi var. Sadece diğerleri kadar ön planda değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı