Yeni neslin sorunu ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buraya ne yazsak boş, şimdinin radikal dincileri gitse yerine milliyetçisi gelecek ve çok bir şey değişmeyecek. Türkiye'de ne zaman ilerici görüşler öne çıkar, insanlar çoğu şeyin farkına varmaya başlar o zaman bazı şeyler düzelir ama o günleri de hiçbir zaman göremeyeceğimiz için sıkıntı yok :).
Radikal dinciden ziyade siyasal İslamcıdan korkmak gerek.

Sanat ve bilim diye boşuna kendini yırtmadı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

Ben de kendimi sevgi ve saygı yırtacağım. Çünkü bunların "s" si okunmuyor bu ülkede.

Al birini vur ötekine, fark yok gibi aralarında.
Böyle düşünmüyorum, ha, radikal dinciden tekbir alıp adam doğrayan teröristi kastediyorsanız evet, ama tarikat gibi oluşumların (terör örgütü ile tarikat ayrımını iyi yapmak lazım) ülkeye bazı noktalarda fayda sağladığına inanmaktayım. Ki genelde hoşgörülü oluyorlar, en azından benim gördüğüm kadarıyla.

Yeni neslin sorunu, aileleridir, z kuşağının ta kendisi değildir. Yeni nesil sadece değişen şartlar ve çevreye uyum sağlamaya çalışır, öz kimlik arayışına girerler, bu normal değil midir? Esas sorun kaynağı, çocuğunu yetiştiremeyen ailelerdir yani z kuşağından önce olanlar.

Böyle düşünmüyorum, ha, radikal dinciden tekbir alıp adam doğrayan teröristi kastediyorsanız evet, ama tarikat gibi oluşumların (terör örgütü ile tarikat ayrımını iyi yapmak lazım) ülkeye bazı noktalarda fayda sağladığına inanmaktayım. Ki genelde hoşgörülü oluyorlar, en azından benim gördüğüm kadarıyla.

Hocam yapmayın şimdi buraya tarikatlarla ilgili bir şeyler yazarım utanır cevap veremezsiniz.

4 harfli malum tarikat gibi ileride olmamaları için böyle oluşumların yayılmasına izin verilmeden yasaklanmalı. Sonuçta ikisinde de dinle kandırıyor, bir fark yok. Ayrıca radikal dincilik, sekülerizme de karşı.

4 Harfli malum tarikat gibi ileride olmamaları için böyle oluşumların yayılmasına izin verilmeden yasaklanmalı. Sonuçta ikisinde de dinle kandırıyor, bir fark yok. Ayrıca radikal dincilik, sekülerizme de karşı.

Sonra kandırıldık demesinler. Bence de yasaklanmalı.

Hocam yapmayın şimdi buraya tarikatlarla ilgili bir şeyler yazarım utanır cevap veremezsiniz.

Sahte şeyler, dans ile ibadet ettiğini sanan sözde tarikat üyeleri, tacizci tecavüzcü tarikat mensupları ve direk bu tür tarikat adı altında topluluklar var. Ama sizi temin ederim tarikat dediğiniz oluşum böyle değildir. Bu kendini bilmezler tarikatlara leke sürdü. Mesela kıraathane kelime anlamı okuma evi manasındadır. Ama şu an okey oynanan yerlere dönmüştür. Aynı olay...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı