Yeni NVMe M.2 SSD alınca eskisini kullanmanın yolu

Erengtx

Kilopat
Daha fazla  
Sorumu farklı bir şekilde düzenlemek istedim.
Bilgisayarımda yalnızca Kioxia Exceria nVMe m2 500 gb modeli var. Daha fazla alana ihtiyacım olduğu için yeni SSD almak istiyorum nasıl bir yol izlemeli? neler tavsiye edersiniz?

Gigabyte H610M S2H Model Anakart kullanıyorum.

Samsung

Samsung 1 TB 980 Pro​

Almayı planlıyorum fakat bunu alınca şu an takılı olan Kioxia 500 GB Exceria SSD'mi çıkartmam gerekecek. Onun çöp olmasını engellemek için nasıl bir yol izlemeli? Dönüştürücüsü varsa hangi model önerirsiniz? Bilgisayarın içinde kullanabilir miyim Kioxia'yı? Yoksa harici dönüştürücüyü USB girişlerinden birine takıp kasanın yanında sallanması mı gerekiyor?

Son düzenleme:
Bilgisayarın ne?

Normal kullanıcıya bir tane bile NVMe SSD gerekmezken ikinciyi edinmen ilginç. Hem de fiyatıyla iddialı bir model.
Bilgisayarına göre değişir ama zaten yer yok demişsin. SATA SSD al, elindeki NVMe ana SSD olsun. Masaüstü kullansan da laptop kullansan da en mantıklısı bu.

SATA data kablosuyla ana karta, SATA güç kablosuyla da PSU'ya bağlayarak bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Eğer Portable olsun isterseniz herhangi bir USB 3.0 2.5" HDD kutusuyla da kullanılabilir USB'den. Ama en sağlıklısı direkt ana karta bağlamanız olur.

Eski bir mesajınızda anakart modelinizi gördüm hala Gigabyte H610M S2H anakartını kullanıyorsanız boşta PCI Express X1 portu bulunuyor bu port ile SSD'yi bağlayabilirsiniz. PCI Express X1 to M.2 NVMe şeklinde aratıp bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı