Yeni PC'de mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

nathanel

Hectopat
Daha fazla  
1 ay önce aldığım masaüstü oyuncu bilgisayarı son 2 haftadır neredeyse her gün mavi ekran veriyor. Sürücülerimin gücelliğini kontrol ettim, sanırım günceller. Ve mavi ekranı genellikle masaüstündeyken ya da internette gezinirken alıyorum oyun oynarken 1 kere aldım.
Aldığım hata kodları:
System_service_expection
Apc_ındex_mısmatch.
Invalıd_work_queue_ıtem
Kernel_securıty_check_faılure
Attempted_execute_of_noexecute_memory
Kernel_thread_prorıty_floor_vıolatıon
System_thread_expection_not_handled

Minidump dosyaları:

Umarım yardım eden olur çünkü çok sinirimi bozan bir olay.

Ekran kartı.

Bu link çalışmıyor.

Diğer dosyaya baktığımda ise:
  • CMD'yi yönetici olarak başlatın, SFC /scannow komutunu yazın.
  • Yine CMD'yi yönetici olarak başlatın, chkdsk /f /r komutunu girin.
  • İlk mesajımda da belirtmiştim, Memtest86 testini yapın. En azından bellek ile ilgili sorun var mı diye daha net bir fikir olur.
CMD'den komutları çalıştırdım, sfc /scannow bittiğinde bir hata bulundu ve başarıyla onarıldı gibi bir şey yazdı.
Memtest86'yı uyguladım tüm pass'lerden geçti. Bunlar da fotoğrafları.
Memtest yapmadan önce de bir mavi ekran almıştım bu da onun dosyası.

Dosya Ekleri

• IMG_1.jpg
    IMG_1.jpg
    157,7 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_2.jpg
    IMG_2.jpg
    143,7 KB · Görüntüleme: 22
Sisteme güzelinden bir virüs taraması yapın. Kaspersky veya Bitdefender önerebilirim.
Yine düzelmezse Olay Görüntüleyicisi üzerinden Sistem raporu paylaşın.
Kaspersky ile tam tarama yaptım sorun çıkmadı.
Sistem raporu:
Bu da gün içinde aldığım mavi ekran minidump'ı.

6.3 GB'lık MEMORY.DMP'yi YandexDisk'e uploadlarken %87'deyken mavi ekran yedim. Tekrar başlattım, bitince paylaşacağım.

RESOURCE_NOT_OWNED.
Bir tane daha MEMORY_MANAGEMENT.
MEMORY.DMP dosyası.
@Ma'at
Mavi ekranlar yine coştu normalde bu kadar sık olmazken bugün 3. kez mavi ekran aldım.
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE.
Yardımınız gerekiyor.
@Ma'at
Çözüm bulamayınca bilgisayara format attım 3 gün test ettim sorun çıkmadı, çözüm önerileriniz için teşekkürler.

Mesaja ekleme yapılınca bildirim gelmediğinden yanıtlayamadım, kusura bakmayın.
Format son çare olmalıydı, ben veya herhangi biri yardımcı olamayınca denemişsiniz. Dosyalarınız, eski Windows ayarlarınız açısından sıkıntı olmadıysa iyi yapmışsınız.

Mesaja ekleme yapılınca bildirim gelmediğinden yanıtlayamadım, kusura bakmayın.
Format son çare olmalıydı, ben veya herhangi biri yardımcı olamayınca denemişsiniz. Dosyalarınız, eski Windows ayarlarınız açısından sıkıntı olmadıysa iyi yapmışsınız.
@Ma'at hocam, tekrar merhaba. Formattan 1 buçuk ay sonra yine hatalar almaya başladım yeni konu açtım, arkadaşlar yardım etti. İşlemci arızası ihtimali var galiba. Bir de siz bakar mısınız? Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı