Yeni PSU Bağlanan Sistem Açılmaması

RCASDA

Hectopat
Merhabalar, ben yeni aldığım PSU'yu bilgisayarıma bağladım fakat açma tuşuna basınca açılmıyor. Anakarta açma düğmesini doğru bağladığıma eminim, sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bağlantı yapmış olabilirsiniz, eksik kablo takmış olabilirsiniz, PSU çalıştığına eminseniz kabloları kontrol edin.

İşlemci güç kablosu genelde unutulur her bir ayrıntıyı inceleyin. Mutlaka bi eksik oluyor. Yada yetersiz Power S. olabilir. Oturduğundanda emin olun diğer bileşenlerde çıkmış olabilir güç tuşu vs.

Üzerindeki yazıları okuyarak yaptınız umarım. Eski Power S. sağlamsa onu deneyin hiç tepki vermiyor mu? Vermiyor ise aide edin. Yada al git test etsin ilgili bir yer.

Üzerindeki yazıları okuyarak yaptınız umarım. Eski Power S. sağlamsa onu deneyin hiç tepki vermiyor mu? Vermiyor ise aide edin. Yada al git test etsin ilgili bir yer.
1477561718095.jpg
1477561724807.jpg

24 ve 8 pin işlemci bide HDD yi de taktım.

işlemciye taktığın 8pin üzerinde Cpu yazıyor mu? Yazmıyorsa diğer 8 Pinleri dene. Bu konu üstünde durmamamızın sebebi hataya olanak bırakmamak. Ayrıca taktığın yer genelde 4 pin olur 8 pin nasıl taktın 4 pin Cpu olanı bul onu tak. Orada bir hata var gibi Cpu takma videosuda izle bilsen bile.

Olursada yaz buraya. :)

işlemciye taktığın 8pin üzerinde Cpu yazıyor mu? Yazmıyorsa diğer 8 Pinleri dene. Bu konu üstünde durmamamızın sebebi hataya olanak bırakmamak. Ayrıca taktığın yer genelde 4 pin olur 8 pin nasıl taktın 4 pin Cpu olanı bul onu tak. Orada bir hata var gibi Cpu takma videosuda izle bilsen bile.

Olursada yaz buraya. :)
Bu Cpu doğru hatta 24 pin güç veriyor yani ön USB portlarıyla telefon sarj oluyor mesela ama bilgisayarı tetiklemiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı