Çözüldü Yeni PSU taktıktan sonra bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

N3mye

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Ekran kartı: MSI Armor RX570 8Gb OC
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Ram: Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB)
Psu: Corsair RM750e 750 Watt 80+ Gold
Kasa: Rampage Shake Tamper
RAM
Corsair LPX 2x16 3600mhz Cl18
SSD veya HDD modeli
Kingston Sata SSD 500gb 1Tb Hdd
Ekran kartı
MSI Armor Rx570 8gb Oc
Anakart
Gigabyte B450m S2H
İşlemci
Amd Ryzen 5 3600
Son 2-3 aydır yaşadığım sorun olan bilgisayar yük altındayken birden ekrana düz bir renk çıkartarak kendini resetliyordu. Bunun üzerine RM750e aldım ve bugün eski PSU olan RMP-600'ü çıkarttım ve yerine yeni PSU'yu takıp bilgisayarın Power tuşuna bastığımda sadece işlemci ve ekran kartı fanının döndüğünü ve hiçbir LED'in yanmadığını gördüm. Sonra yaklaşık 10-15 kere PSU'yu tak çıkar yaptım ve en sonunda eski PSU mu denemek aklıma geldi. Bugün yeni PSU'yu montajlamadan önce eski PSU ile bilgisayarım gayet iyi çalışıyordu (tabii yük altındayken resetlemeye devam ediyordu) ama eski PSU mu tekrar takınca aynı açılmıyor bunda da oldu. Bu eski PSU'yu da 10 kez tak çıkar yapınca artık pes ettim ve ne yapacağımı bilmiyorum, rica ediyorum cevaplara kabloları kontrol et gibi şeyler yazmayın hepsini denedim. Bir de RAM'lerden bir tanesini çıkarıp bilgisayarı açmayı denediğimde bilgisayar açıldı hatta masaüstüne kadar geldi ama yine GPU ve CPU harici hiçbir fan ve LED çalışmıyordu, sonra PC'yi kapadım zaten.

Güncelleme: PC şu an açılıyor ve sorunsuz şekilde çalışıyor fakat hala GPU ve CPU harici fanların hiçbiri dönmüyor ve kasanın hiçbir LED'i çalışmıyor, fanlar dönmediğin için oyun oynamak istemiyorum problem yaratır diye. Bu yüzden yük altındayken hala sıkıntı oluyor mu test edemiyorum.

PSU'dan gelen SATA Power kablosu ile kasadan gelen SATA kablosunu birleştirmemişim, bu yüzden fanlar çalışmıyor ve LED'ler yanmıyormuş. Şu an hiçbir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı