Çözüldü Yeni PSU taktıktan sonra BIOS açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ENR3S

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING ll, AMD Ryzen 7 5800X3D, ASUS ROG RYUJIN III ARGB, CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16, GIGABYTE RTX4090 WINDFORCE 24G, CORSAIR RM850X (White), Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD, CORSAIR iCUE 465X (White).
Sistem Özellikleri:
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMİNG II
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700x
Ekran Kartı: ASUS RX580 ROG STRIX TOP 8GB GDDR5 256Bit
Ram: CORSAİR 32GB (4x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16
Kasa: CORSAİR iCUE 465X (Beyaz)
SSD: Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD
HDD: SKYHAWK 3.5" 1TB
Güç Kaynağı: Corsair RM850x

Eski Güç Kaynağı: RAMPAGE RMP-500-80P

Bilgisayarıma yeni bir PSU aldım eskisi çok kötü olduğu için ardından bağlantılarını kurdum ve kasayı çalıştırdım. Bir problem yoktu ve görüntü verdi. Şuanda ise bilgisayar açılırken ekrana Asus yazıları geliyor F2 veya DEL basın diyor basıyorum açılmıyor ve çok hızlı bir şekilde gidiyor 3 saniye kadar durup hemen masaüstüne atıyor beni yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çözüm
Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Fişe takılı olmadan da açma kapama düğmesine basın bırakın. Bir de böyle deneyin.
Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Fişe takılı olmadan da açma kapama düğmesine basın bırakın. Bir de böyle deneyin.

Çözüm
Fişe takılı olmadan açma kapama düğmesine pil takılıyken mi basmalıyım?

İki durumda da yapın.
Mümkünse eldiven kullanın. Ve bir araç ile çıkartın pili.
Denedikten sonra dönüş yapacağım.
Evet dediğiniz gibi yaptım ve bilgisayarı açtım şu anda görüntü hiç gelmiyor sonraki adımda ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Bütün bağlantılar tamam mı?

Bütün bağlantılar tamam mı?
Evet tamam kasayı güç tuşuna basılı tutarak kapattıktan sonra tekrar çalıştırdım ve BIOS'a girebildim. Yardımınız için teşekkürler.

Yanlış bilgi
Arkadaşlar çok güzel fikir verip BIOS'unu çökerttiler sağ olsunlar.
Şimdi yeniden BIOS attırman gerekiyor.
Halbuki ilk sorduğunda BIOS güncelleyip yeniden işletim sistemi kursan sorun çözülecekti.

Artı -3 Eksi
Arkadaşlar çok güzel fikir verip BIOS'unu çökerttiler sağ olsunlar.
Şimdi yeniden BIOS attırman gerekiyor.
Halbuki ilk sorduğunda BIOS güncelleyip yeniden işletim sistemi kursan sorun çözülecekti.
Şu anda ne yapmam gerekiyor? Anakart güncellemesi mi?

BIOS resetlemek ile BIOS çökmez. Sadece ayarlar sıfırlanır.
Şu anda ne yapmam gerekiyor? Anakart güncellemesi mi?
Hayır hocam. Tarih/Saat ayarlarını yapıp kullanabilirsiniz. BIOS güncellemesi yapmaya gerek yok. İsterseniz yeni sürüm varsa yapabilirsiniz. XMP, OC ayarları da yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı