Yeni RAM alınca format atmak gerekir mi?

RHEZNOW

Hectopat
Daha fazla  
Bu RAM'i kullanıyorum şu an aynısından bir tane daha alacağım.
Burada uyguna buldum ama sistemi Vatan'dan hazır sistem olarak almıştım RAM'i başka yerden alıp takarsam sıkıntı olur mu? Bir de yeni RAM taktıktan sonra format atmak gerekir mi?

CPU-Z yükle ve SPD kisminda yazan model numarasi yazan RAM'i al. Sorun yasamak istemiyorsan.

Format atmana gerek yok.

Attığım 2 RAM uyumlu mudur? Bir de anakart kasaya monteli iken taksam sorun olur mu?
Uyumludur fakat kit bellek olmadığı için sorun yaratmayacağının garantisini kimse veremez. Birebir aynı bellek de alsan uyumsuzluk yaratabiliyor ayrı ayrı alındığı için fakat çok düşük bir ihtimal tabii. Muhtemelen sorunsuz kullanacaksın.

Anakart kasaya monteli iken takarsan hiçbir şey olmaz. Anakartı sökmene gerek yok. Bastırırken de korkma.

Uyumludur fakat kit bellek olmadığı için sorun yaratmayacağının garantisini kimse veremez. Birebir aynı bellek de alsan uyumsuzluk yaratabiliyor ayrı ayrı alındığı için fakat çok düşük bir ihtimal tabii. Muhtemelen sorunsuz kullanacaksın.

Anakart kasaya monteli iken takarsan hiçbir şey olmaz. Anakartı sökmene gerek yok. Bastırırken de korkma.

Çok teşekkür ederim aklımdaki soru işaretleri gitti.

Geri
Yukarı