Çözüldü Yeni bilgisayara eski SSD'yi takınca format atmak gerekir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spaghettisosu

Picopat
Daha fazla  
Başlık biraz karışık olabilir ama açıklayayım:
Şimdi ben yazın yeni bir bilgisayar alacağım, eski bilgisayarımdaki SSD ve HDD'yi yeni bilgisayara aktaracağım ve Windows 11 yükleyeceğim. Format atmam gerekecek mi, 1 TB'tan fazla oyun var ve bunları yeniden yüklemek acı verir çünkü, yoksa yeni bilgisayarda temiz bir başlangıç mı yapayım? Ayrıca yeni bilgisayara geçince OEM key almak istiyorum, Windows 10 Pro anahtarı alsam bunu Windows 11 Pro'da kesin kullanabilir miyim? Windows 11 anahtarları daha pahalı çünkü. Ne yapmalıyım? Sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şöyle ki, eğer eski bilgisayarınızdan aktaracağınız disklerde bir işletim sistemi yüklü ise muhtemelen eski bilgisayarınıza ait donanımların sürücüleri de yüklüdür. Benzer şekilde eski bilgisayarınıza ait önyükleme bölümü de mevcuttur ve bunlar yeni bilgisayara takıldığında uyumsuzluğa sebep olabilir. Tak-çıkar olarak kullanabileceğiniz başka bir diskiniz varsa eğer, bahsini ettiğiniz oyunları ona kapyalayıp, işletim sistemi yüklü olan diskinizi formata hazır hale getirebilirsiniz.

İkinci sorunuza gelecek olursak, cevap evet, Windows 10 Pro lisans anahtarını Windows 11 Pro yüklediğinizde de kullanabilirsiniz.
Şöyle ki, eğer eski bilgisayarınızdan aktaracağınız disklerde bir işletim sistemi yüklü ise muhtemelen eski bilgisayarınıza ait donanımların sürücüleri de yüklüdür. Benzer şekilde eski bilgisayarınıza ait önyükleme bölümü de mevcuttur ve bunlar yeni bilgisayara takıldığında uyumsuzluğa sebep olabilir. Tak-çıkar olarak kullanabileceğiniz başka bir diskiniz varsa eğer, bahsini ettiğiniz oyunları ona kapyalayıp, işletim sistemi yüklü olan diskinizi formata hazır hale getirebilirsiniz.

İkinci sorunuza gelecek olursak, cevap evet, Windows 10 Pro lisans anahtarını Windows 11 Pro yüklediğinizde de kullanabilirsiniz.

Çözüm

Teşekkürler, maalesef oyunları kopyalayabileceğim farklı bir disk yok. O zaman mecburen format atmam gerekecek. O halde direkt temiz kurulum yapayım, oyunlar da mecburen bir seferlik gidiversin. Virüslerden falanda arınmış olurum en azından.

Geri
Yukarı