Yeni RAM ile Windows Açılmıyor

Anakartı İntel Recep bey,
Konu sahibi altat yazdığım resimdeki etikette AA harfinden sonra neler yazıyor? Hemen yazarsan iyi olur resim de çekebilirsen o bölgeyi iyi olur.
aa_label.jpg
Murat bey Cpu-z, normal Windows xp'de nasıl buluruz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartımda RAM in olduğu bölümde etiket yok ama RAM in hemen yanında DDR3 A1 DDR3 A2 yazıyor başka yazan bişey göremiyorum..
Resmini çek işlemci ile ram arasında veya ekran kartı işlemci arasında anakart üstünde ne yazıyorsa oraları çek.

Murat bey Cpu-z, normal Windows xp'de nasıl buluruz ?
CPUZ indirilip kurulan bir programdır. Hazır olarak gelmez.
Buna tıklayıp indirebilirsin.

Resmini çek işlemci ile ram arasında veya ekran kartı işlemci arasında anakart üstünde ne yazıyorsa oraları çek.

Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.
Benim üye olduğu elektronik bilgisayar parçası satan bir firma var. Onu aradım işlemci siparişi verecektim. Adama işlemcinin ve ana kartın üzerinde ki bütün yazı ve rakamları okudum ve adam ben bu şekilde işlemci veremem diyor. Bana kaç iğneli diye soruyor :) Ben de eksik bir şey mi söyledim diye bu programı istedim. Kendi sitelerin dede yok benim işlemci, direk kendine bildirdim ama yok anlaşamadık. :)

Resmi bi türlü yükleyemedim telefon nokia olunca :) Ama kasada cidden H55+L den başka yazan bir etiket yok. Diğerleri hep SATA AUDIO DDR3 vb. yazılar
http://i.hizliresim.com/6RbWmv.jpg Yazan tek etiket halinde bu.

Son düzenleme:
Ya fanın etrafını, alt taraflarını küçük olan modele benzer etiket veya yazı olması lazım anakartın en köşelerinde de yazabilir. Eğer hazır bilgisayar ise çoğunlukla öyle technopc gibi birşey heralde. Kasanın arkasındaki etikette model vb etikette yazanları yaz. Üstünde de yazılmış olabilir. Senin yapman gerekne bunu bulup bize vermen onu bulmadan birşey yapamayız. Bıs güncellemen lazım.

Teşekkür ederim.

Benim üye olduğu elektronik bilgisayar parçası satan bir firma var. Onu aradım işlemci siparişi verecektim. Adama işlemcinin ve ana kartın üzerinde ki bütün yazı ve rakamları okudum ve adam ben bu şekilde işlemci veremem diyor. Bana kaç iğneli diye soruyor :) Ben de eksik bir şey mi söyledim diye bu programı istedim. Kendi sitelerin dede yok benim işlemci, direk kendine bildirdim ama yok anlaşamadık. :)
Yok iğneleri saymadım :) LGA 775 1155 gibi bir rakam yazıyor bunu da söyledim. Ama anlamadı :)

Ya fanın etrafını, alt taraflarını küçük olan modele benzer etiket veya yazı olması lazım anakartın en köşelerinde de yazabilir. Eğer hazır bilgisayar ise çoğunlukla öyle technopc gibi birşey heralde. Kasanın arkasındaki etikette model vb etikette yazanları yaz. Üstünde de yazılmış olabilir. Senin yapman gerekne bunu bulup bize vermen onu bulmadan birşey yapamayız. Bıs güncellemen lazım.
Kasanın bütün parçalarını çıkardım yinede yok. BİOS'dan veya açılışta post ekranından öğrenme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın bütün parçalarını çıkardım yinede yok. BİOS'dan veya açılışta post ekranından öğrenme şansım var mı?
Modele benzer birşeyler rakamlar harfler birşey yazsan bakacaz işe yarar mı değil mi ancak boş bekliyoruz :)

Modele benzer birşeyler rakamlar harfler birşey yazsan bakacaz işe yarar mı değil mi ancak boş bekliyoruz :)
Şu sitede;BIOS ve BIOS Güncelleme İşlemleri - ANAKARTIN MARKASINI VE MODELİNİ ÖĞRENME - Donanım - Teknoloji - Sayfa 4-Türkçe Bilgi Bankası, Ansiklopedi, haberler,sarı sayfalar, sözlük ve makale post ekranından öğrenme yolunu göstermiş benimki AMI BIOS adamın dediğine göre 1991 den sonraki BIOS bendeki ve rakamlar harfler şöyle; 64-0100-000001-00101111-012513-LfdHvdImc-INP55001-Y2KC post ekranımda aynen böyle yazanlar...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı