Yeni RAM sonrası PC açılmıyor

• Konuyu başlatan Wea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 105

Wea

Decapat
Daha fazla  
Gençler selam, Acer Aspire 7 A715-42G markalı laptopuma yeni bir 8 gb ram aldım. CPU-Z uygulaması sayesinde tıpa tıp aynı yeni bir 8gb ram aldım 8+8 yapmak istedim. Fakat yeni ram'i sokete taktıktan sonra PC açılıyor klavye ışıkları vs açılıyor ama ekran gelmiyordu siyah olarak duruyordu. Şimdi PC'nin orjinal rami ile 2 soketi de kontrol ettim ikisi de çalışıyor fakat yeni aldığım ram'i tek başına 2 soketten birine taktığımda PC gene açılmıyordu yani 2 ram arası uyumsuzluk vardır diye düşündüm fakat tek başına da açmadı. Ram'de bi problem olduğunu düşünerek iade talebi açtım o sırada bir çözümü varsa diye buraya yazıyorum. (Üstteki orj ram, alttaki yeni aldığım)

Dosya Ekleri

• 1714753290204.png
    1714753290204.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 27
Gençler selam, Acer Aspire 7 A715-42G markalı laptopuma yeni bir 8 GB RAM aldım. CPU-Z uygulaması sayesinde tıpatıp aynı yeni bir 8 GB RAM aldım 8+8 yapmak istedim. Fakat yeni RAM'i sokete taktıktan sonra PC açılıyor klavye ışıkları vs açılıyor ama ekran gelmiyordu siyah olarak duruyordu. Şimdi PC'nin orijinal RAM'i ile 2 soketi de kontrol ettim ikisi de çalışıyor fakat yeni aldığım RAM'i tek başına 2 soketten birine taktığımda PC gene açılmıyordu yani 2 RAM arası uyumsuzluk vardır diye düşündüm fakat tek başına da açmadı. RAM'de bir problem olduğunu düşünerek iade talebi açtım o sırada bir çözümü varsa diye buraya yazıyorum. (üstteki orj RAM, alttaki yeni aldığım)

Soketleri denemişsin RAM uyumunu denemişsin bir sorun yok yeni RAM bozuktur büyük ihtimal iade et bence de.

Geri
Yukarı