Çözüldü Yeni RAM'leri PC'ye takınca çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Corsair 3000 MHz Vengeance vardı 16 GB. Bu gün yeni G.Skill Trident Z Neo aldım 2x16 olmak üzere. Ben eski RAM'leri çıkarıp yeni RAM'leri takınca PC açılmadı.
Sizce sorun var mıdır? Ne yapmak lazım?

Sistemim:
X470 Aorus anakart,
R5 2600X işlemci,
GTX1050 Ti ekran kartı.
1100W PSU.

Bios'tan ayarlama yapman gerekebilir diye düşünüyorum. Ama üstadlar ne derse onu yap derim kardeşim. Bende 128 GB Trident Z neo alacağım yakın bir zamanda. umarım böyle sorunlarla karşılaşmam.

MHz değeri anakartın üstündeyse olabilir. Karşılaştığınız sorun galiba bilgisayarın çalışması ama ekrana hiçbir türlü görüntü gelmemesi yönünde.

Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Belleklerin sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Sonrasında her şeyi takın ve sistemi çalıştırın. Bellekler 2. ve 4. slotlarda takılı olsun.

MHz değeri anakartın üstündeyse olabilir. Karşılaştığınız sorun galiba bilgisayarın çalışması ama ekrana hiçbir türlü görüntü gelmemesi yönünde.

Evet görüntü gelmiyor ama PC çalışıyor.

Anakartım 3200 MHz kadar karşılıyor.

Birkaç araştırmadan sonra.

1598974546492.png

Geri
Yukarı