Yeni ses kartı ve firewire mavi ekrana yol açtı

frknemrer

Femtopat
Merhaba. İlk olarak m-Audio profire 610 firewire ses kartı ve internetten Hepsiburada'dan bulduğum en ucuz ıeee 1394 firewire kart aldım. Profire 610'u firewire kablo ile bağladım.
İlk başlarda tek karşılaştığım hata ıeee 1394'ün sürücüsünü internetten bulduğum ve "Windows 10'da kullanacaksanız bu sürücüyü kullanmanız gerek" denilen "IEEE 1394 legacy Driver"'ı aygıt yöneticisinden manuel olarak elimle seçerek güncellemek isterken direkt olarak mavi ekran alıyordum bilgisayar resetleniyordu. Aynı zamanda bilgisayar m-Audio Profire'ı görmüyordu. Sonra bilgisayara format attım Windows 10 Pro'ya yükselttim. Sonrasında ilk sorun ortadan kalktı. Düzelmesine bu mu sebep oldu bir fikrim yok.

Sonra bilgisayar m-Audio Profire'ı görmeye başladı fakat Windows ses ayarlarından ya da müzik yapmak için kullandığım FL Studio'da ses ayarlarından varsayılan olarak bunu seçtiğimde bilgisayar yine mavi ekran ve resetleniyor. Hatta bazen bazı önerilere uyup BIOS'tan anakartın dahili sesini devre dışı bırakıp Windows'u başlatıp masaüstüne gelince 5-10 saniye sonra veya ses ile ilgili bir işlem yapmaya çalışınca yine mavi ekran ve reset. Bazen nedense ses kartı hariç tüm ses kartı sürücüleri de etkinken mavi ekran vermiyor ve bende referans kulaklığı ya da referans hoparlörleri ses kartındaki girişlere takıp ses almayı deneyince ya da mikrofonu deneyince bir sonuç almıyorum. Ama gitarımı bağlayınca tellere dokunduğum anda yeşil ışık tepki veriyor. İnternette gördüğüm neredeyse her şeyi denedim ama olmuyor. BIOS'u da güncelledim.

Donanımla alakalı olabilir mi?
Bazıları chipset ile alakalı olduğunu söylüyor. Kullandığım firewire kartın chipseti VIA. Neden bilmiyorum çoğunluk Ti (Texas Instruments) öneriyor.

Ses kartı: M-Audio profire 610 (firewire)

Ieee 1394 PCI kart: Alfais 4680 PCI Express VIA chipset (en ucuz olduğu için bunu sectim)

Bilgisayarım:
Windows 10 64 Bit.
Anakart: MSI A320M MS-7A36.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: GeForce GTX 1650.
İşlemci: AMD Ryzen 3 2300X Quad-Core 3.5 GHz.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
İmdat yardım eden yok mu
Lütfen bir çözüm yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı