Yeni Sistem i9 9900K - MSI MEG Z390 ACE - RTX 2080

• Konuyu başlatan oogzz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 109
  • Görüntüleme 18B
Herkese merhabalar, kendi uzun zaman sonra sistemimi değiştirmem gerektiği kanısına vararak kendime yeni bir sistem kurdum. Hem iş anlamında hem de oyun anlamında beni mutlu edeceğini düşündüğüm bilgisayarımla ilgili sizin istediğiniz testleri yapmak isterim. Merak ettiğiniz yapmamı istediğiniz bir şey olur ise çekinmeden sorun lütfen.

Malzeme listem ile başlıyayım konuya.

6550ed31edf4df275233a999158ff89b.jpg

• INTEL i9 9900K İşlemci
  • MSI MEG Z390 ACE Anakart
  • MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO
  • Samsung 970 EVO NVMe M.2 500 GB SSD
  • Sandisk SSD Plus 240GB HDD
  • Seagate 4TB Barracuda HDD
  • Corsair Vengeance RGB Pro 8*4 GB 3600 Mhz Ram
  • Corsair H100i Pro RGB İşlemci Soğutucu
  • Corsair K70 RGB Mk2 Klavye
  • Corsair Glaive Rgb Mouse
  • Corsair MM300 Mouse Pad
  • Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun
  • Cooler Master Masterfan Pro 140 Air Flow FAN (Egzos)
  • Cooler Master Masterfan Pro 120 Air Balance FAN (2 Adet H100 için)
  • Cooler Master Vertical Holder
  • Cooler Master H500P Mesh Kasa
  • Evga Supernova 1000W G3 Gold Güç Kaynağı

Kurulum aşamasından bazı kareler

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

WhatsApp Image 2018-12-27 at 14.49.29.jpeg

1221-png.357056

Sonuç :

8.jpg

b43bbbf79af80178d88a4038517e8d4b.jpg

9.jpg

14.jpg

Sistemimde kullandığım her parçanın neden diye sorduğunuzda bende bir cevabı mutlaka vardır. O yüzden hiç çekinmeden neden bu değil de bu diyebilirsiniz. Umarım beğenirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1221.PNG
    1221.PNG
    280,3 KB · Görüntüleme: 3.538
Son düzenleyen: Moderatör:
CS-GO En düşük ayarlar çoklu CPU kullanımı açık 1024X768 çözünürlükte varsa bir test etme şansın bekliyorum :)

1.png

2.png

3.png

4.png

280 fps lerde gezdi. Ekran kartı fanları fln hiç kıpırdamadı yani masaüstünde durmayla aynı oldu herşey değişik bir test oldu işinize yarar umarım :)

Eki Görüntüle 359602

Eki Görüntüle 359603

Eki Görüntüle 359604

Eki Görüntüle 359605

280 fps lerde gezdi. Ekran kartı fanları fln hiç kıpırdamadı yani masaüstünde durmayla aynı oldu herşey değişik bir test oldu işinize yarar umarım :)
Sisteminiz çok güzel olmuş. Tam hayallerimdeki sistem. Anakart ve ekran kartı Asus olmak koşuluyla tabi. ;) Bu arada CS:GO'da fps_max 0 yapmazsanız 300 FPS limitini geçmez. Bu denli bi sisteminiz olsa bile. Bu ayarlarda da zaten ekran kartına çok az yük bindirir. FPS normalde 500 600 belki de 700 800'lere çıkar.

Sisteminiz çok güzel olmuş. Tam hayallerimdeki sistem. Anakart ve ekran kartı Asus olmak koşuluyla tabi. ;) Bu arada CS:GO'da fps_max 0 yapmazsanız 300 FPS limitini geçmez. Bu denli bi sisteminiz olsa bile. Bu ayarlarda da zaten ekran kartına çok az yük bindirir. FPS normalde 500 600 belki de 700 800'lere çıkar.

Bilgilendirme ve yorumların için teşekkür ederim. Anakart konusunda size katılmayacağım z390 chipsetlerde asus un anakartlarını biraz yabancı sitelerden araştırmanı tavsiye ederim. Mosfetlerini vs z390 anakartlarda gigabyte veya msi Dan birini tercih etmemin İnan bir çok test incelemem ve sebebi var. Ekran kartı evet Asus olabilirdi msi dan girdik msi dan devam edelim oda msi ın şık bir kartı olsun dedik.

Hayırlı olsun. Efsane sistem. Corsairlerin uyumu çok güzel olmuş :)

Dileklerin için teşekkkür ederim. Corsair firması çok ayrı bir firmadır benim için garantisi bittiği halde rma ile ürün değiştirdiği günden beri başka bir saygı duyuyorum firmaya ürünlerini buyüzden çok seviyor ve kaliteli buluyorum

Bilgilendirme ve yorumların için teşekkür ederim. Anakart konusunda size katılmayacağım z390 chipsetlerde asus un anakartlarını biraz yabancı sitelerden araştırmanı tavsiye ederim. Mosfetlerini vs z390 anakartlarda gigabyte veya msi Dan birini tercih etmemin İnan bir çok test incelemem ve sebebi var. Ekran kartı evet Asus olabilirdi msi dan girdik msi dan devam edelim oda msi ın şık bir kartı olsun dedik.

Dileklerin için teşekkkür ederim. Corsair firması çok ayrı bir firmadır benim için garantisi bittiği halde rma ile ürün değiştirdiği günden beri başka bir saygı duyuyorum firmaya ürünlerini buyüzden çok seviyor ve kaliteli buluyorum
Aynen, ben de. O sarı kısımı görünce dayanamıyorum nedense :)

Hayırlı olsun muazzam sistem. Kaç para tuttu?

Fiyat olarka 15+ tuttu. Ancak benim soğutucum monitörüm vs vardı. Klavye mouse ihtiyacım olmamasına rağmen aldım. Masam vardı sırf bu sistem için aldım vs oyüzden fiyat biraz karıştı. Ama 15 bin ve üstü diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı