Çözüldü Yeni sistemde BIOS açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

staffgenerall

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Vatan'dan hazır sistem aldım ve bugün elime ulaştı. Sistemin montajını yaptım. Her şey tamam ama sistemi çalıştırınca monitörde sinyal yok diyor.
Bilgisayarlardan uzun zamandır uzaktım montajda kabloları eksik ya da yanlış takmış olabilirim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 36
  • image.jpg
    image.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam hayırlı olsun. Yaptığım gözlem sonucu aşağıda çizili alandaki CPU Power soketine bağlantı yapmadığınızı gördüm, güç kaynağından soketi bağlayınız.

soket.jpg
Sizin anakartta yok sanırım. Göremedim.

Genel hata ayıklama işte ya, her parçayı sök kurcala 2 dua oku tekrar tak.

Bundan emin olmak için klavye takabilirsiniz. Klavyede num lock veya caps lock tuşuna bastığınızda ilgili ışık yanıyor ve sönüyorsa bilgisayar görüntü olmasa da çalışıyordur.
Evet o da doğru.

Hocam pek emin değilim ama, anakartta herhangi bir ışık yoksa konu monitöre bağladığınız kablo ile alakalı olabilir.

Monitörün kutusundan çıkan kabloları taktım ve kutusunda vuruk falan yoktu.

Sizin anakartta yok sanırım. Göremedim.

Genel hata ayıklama işte ya, her parçayı sök kurcala 2 dua oku tekrar tak.

Bundan emin olmak için klavye takabilirsiniz. Klavyede NumLock veya Caps Lock tuşuna bastığınızda ilgili ışık yanıyor ve sönüyorsa bilgisayar görüntü olmasa da çalışıyordur.

Işık falan yanmıyor.

Hocam hayırlı olsun. Yaptığım gözlem sonucu aşağıda çizili alandaki CPU Power soketine bağlantı yapmadığınızı gördüm, güç kaynağından soketi bağlayınız.

soket.jpg

Çözüm

Eki Görüntüle 1943164
Ek bilgi olarak bahsi geçen soket ekran kartına taktığınız fişe benzer...

Durumdan bizi haberdar edin.

Ek bilgi olarak bahsi geçen soket ekran kartına taktığınız fişe benzer...

Durumdan bizi haberdar edin.

Teşekkürler. O kablo kasanın altındaymış. Kargolamadan önce bağlayıp oraya sıkıltırmışlar kabloyu. Ekranı verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı