Yeni sistemde "CPU over temperature error" hatası

Makaleler
4
İki hafta önce Ryzen 7 5700X sistem topladım. Cougar Aqua 360mm sıvı soğutma kullanıyorum. Son 5 günde 2 defa CPU over temperature hatasıyla karşılaşıyorum. Sıvı soğutmanın jelatinlerini vs. söktüm montajı konusunda bir sıkıntı yok. 3 gündür saatlerce sorunsuz oyun oynadım. Bugün az önce Valorant'ta ranked atarken birdenbire sıvı soğutma fanları fulledi bir süre sonra işlemci 100 dereceyi gördü ve bilgisayar kapandı. Geçen perşembe günüde aynı şekilde yaptı 5-10 dakika bekledikten sonra bilgisayar açılıyor ve sorun yok. Sıkıntı tam olarak nedir anlayamadım. Sistemi söküp tekrar montaj yapmak mantıklı mı? Sıvı soğutma arızalı olabilir mi? Şu an bilgisayar açık ve bir problem yok.

Edit: 1 Saattir Prime95 ile Blend modda test yapıyorum. Bir sorun yok.

Son düzenleme:
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Başımıza bir bela aldık gibi duruyor. Servis olarak nereye yolladığınız COMSIS mi?
İncehesap.com'a gönderiyorum ben. Onlar gönderiyorlar servise. Büyük ihtimalle COMSIS'tir.

Ağustos 2023 Güncellemesi: Aynı arıza bugün bir daha oluştu. Artık bu markayı kullanmayacağım. Ürünü tekrar servise göndereceğim ve büyük ihtimalle bana 4.defa yeni ürün gönderecekler. Uygun fiyata kutusunu açmadan satacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı