Çözüldü Yeni sistemde IRQL_NOT_LESS_EQUAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Boran55

Decapat
Daha fazla  
Yeni aldığım bilgisayarim 15 dakikada bir mavi ekran veriyor, yeniden başlatılıyor. Sebebi dwm galiba. Ne yapmalıyım?

Yeni aldığım bilgisayarim 15 dakikada bir mavi ekran veriyor, yeniden başlatılıyor. Sebebi dwm galiba. Ne yapmalıyım?
IRQL_NOT_LESS_EQUAL (Hata kodum.)

Son düzenleme:
Çözüm
Whatsapplarına herşeyi attım. Benle alakalı olmadığına dair.
Hocam RAM dediğimiz parça kolay kolay bozulmaz sistem saha yeni bir haftalık bile değil eğer sokete kırarak üstüne çıkarak takmadıysanız sizin yapma ihtimaliniz yok ki monte edili geldiğini tahmin ediyorum sizi başınızdan sağmaya çalışırlar ise hakkınızı daha üst mercilerde ararsınız.
Tamamdır hocam. Arıyorum Gençer Gamingi arkadaş tuvalette dediler :) 4 saattir aramadılar. Arkadaşın bağırsak gitmiş galiba. Koskoca yerde donanımdan anlayan bir kişi var onun dışındakiler sohbete geliyor galiba.

Bu nasıl bir teknik destek? Yanlış yeri aramadığından emin ol.
Gençer gamingin sitesinde yazan numaraydı. Her ihtimale karşı siteden yazılı destek gibi bir şey vardı iletişim kısminda orayada yazdım.

Ram'lerin, statik elektrikten, O.C yapmaktan, sıvı temasından vs.vs. zarar gördüyse, kullanıcı kaynaklı olduğu için garanti dışıdır. Ama senle ilgili birşey yok ise, Ram garantisi 7 yıldır. Sistemi satın aldığında, böyle bir sorun var mıydı ?
Daha doğrusu arıza, aldıktan sonra ne zaman kendini göstermeye başladı ?
O.C hiçbir parçada uygulamadım. Bilgisayarı kurup açmamla mavi ekran vermesi arasında 5dk vardı. :) Suyla falan temas etse hiç gözükmez herhalde.

Aynen öyle hocam, ram testleri sıkıntılı abimin ramleriyle denedim gayet çalıştı. Bunlarıda anlattım. Windowsunuz crackdir diyor. Gülünç resmen.
3060'lı sistem alacaksın, Windows'u da Crack'lı kullanacakmışsın öyle mi ?😁 Yaşı biraz daha büyük biri ilgilensin. Emin ol, o zaman karşısındaki kişiyi ciddiye alıyorlar. Dalga geçiyorlar inanılmaz.

3060'lı sistem alacaksın, Windows'u da Crack'lı kullanacakmışsın öyle mi ?😁 Yaşı biraz daha büyük biri ilgilensin. Emin ol, o zaman karşısındaki kişiyi ciddiye alıyorlar. Dalga geçiyorlar inanılmaz.
Crack kullanmanın RAM'e etkisi yok ki...

İlla Yalova'ya (ofislerine) gitcem hocam.
Uçakla 1.30 saate gidersiniz hocam.

O.C hiçbir parçada uygulamadım. Bilgisayarı kurup açmamla mavi ekran vermesi arasında 5dk vardı. :) Suyla falan temas etse hiç gözükmez herhalde.
Sistem geldiğinde Windows kurulumunu siz mi gerçekleştirdiniz? eğer onlar kurdu ise sorun daha büyük itirazda bulunun ve ram in bozuk olduğunu dile getirin. Aldığınız ürünün iki sene garantisi bulunmakta.

O hâlde direk garanti dahilindesin. Garanti kapsamı neyi nasıl kapsıyor araştırma yapmanı tavsiye ederim. Dikkat et, kullanıcı kaynaklı diye raporlamasınlar.

O hâlde direk garanti dahilindesin. Garanti kapsamı neyi nasıl kapsıyor araştırma yapmanı tavsiye ederim. Dikkat et, kullanıcı kaynaklı diye raporlamasınlar.
Öyle olursa ofisi basarım zaten delirip büyuk ihtimal. Eskiden hd graphics 4600lü sistem kullanıyordum. Evde 3060lı pc var kullanamıyorum. Mental kalmadı.

Geri
Yukarı