Yeni sisteme 10 yıllık ekran kartı takmak

Yine çok bence ekrana görüntü gelmeyebilir BIOS sıfırladıktan sonra. Dediğim gibi aynı sorunu böyle çözdüm. "Eğer eski ekran kartınız çalıştığından eminseniz, ben eski sisteme taktım çalışmıştı GT9800 vardı."

Yine çok bence ekrana görüntü gelmeyebilir BIOS sıfırladıktan sonra. Dediğim gibi aynı sorunu böyle çözdüm. "Eğer eski ekran kartınız çalıştığından eminseniz, ben eski sisteme taktım çalışmıştı GT9800 vardı."
Ekran kartı çalışıyor hatta onun sayesinde sizle konuşabiliyorum. Herhangi bir PC dükkanına götürsem hallederler mi?

Yok kanka gitme dünya para isterler, çok basit bu işlem. Edirne'de isen ben yaparım?

Youtube'de bulamayız sanırım. Bak şimdi yapalım beraber.
Anakartının alt kısmında bir tanesini gördüm ben ama bana alt kısmı foto atman lazım önce.
BIOS sarı, kırmızı jfp1. 2.yi göremedim.

Dosya Ekleri

• qwe.png
    qwe.png
    391,8 KB · Görüntüleme: 54

Merhaba JBAT2'yi göremedim. Bak şimdi görselde ki kırmızı ok ile gösterdim 2 tane uç var tornavida al yanına aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygula.

• Öncelikle bilgisayarda elektrik olmasın, ekran kartını tak daha sonra PC açma düğmesine 2-3 kere bas.
  • Daha sonra elektrik kablosunu tak ve BIOS pilini çıkart.
  • Ardından elektrik kablosunu çıkart, bilgisayar açma tuşuna 2-3 kere bas.
  • Daha sonra tornavida yardımı ile kırmızı ok ile göstermiş olduğum iki tane uca değdir, yani tornavida ucu ve iki uç üçü beraber etkileşimde olacak gibi olsun. 7-8 saniye tut. Elektrik kablosu ekleme yapar gibi düşün.
  • Daha sonra BIOS pilini tak ve ekran kartına vga/hdmi girişine kablonu bağlayıp bilgisayarı aç.
  • Not: Kırmızı ok ile gösterdiğim 1 adet daha olması gerek eğer bu işlem olmazsa tekrar yapacağız 2.yi bularak.
BIOS pili o gri yuvarlak olan.

Dosya Ekleri

• q.png
    q.png
    491,2 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı