Yeni soğutucu takarken tekrar termal macun sürülmeli mi?

Garibo

Hectopat
Arkadaşlar selam.

Bilgisayarda geçen hafta cuma termal değişimi yaptım. Şu an boşta 30 derecelerde. İşlemci için ID-Cooling SE-214-XT soğutucu fan aldım. Tekrar termal sürmem gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa önerebilir misiniz? Geçen hafta arkadaşımdan almıştım, şu an imkanım bulunmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, termal macun içinde hava boşlukları kalmamalı. Mesela sürdükten sonra çıkarıp takmakta doğru değil, tek seferde takılmalı. SE 214 XT'nin yanında termal macun geliyor, o yeterli olur.

Arkadaşlar selam.

Bilgisayarda geçen hafta cuma termal değişimi yaptım. Şu an boşta 30 derecelerde. İşlemci için ID-Cooling SE-214-XT soğutucu fan aldım. Tekrar termal sürmem gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa önerebilir misiniz? Geçen hafta arkadaşımdan almıştım, şu an imkanım bulunmuyor.
Soğutucuyu sıfır aldıysanız zaten birçok modelde sürül geliyor, sürülü olarak gelmiyorsa:
Bilgisayardan anlayan birine sormuştum, fan çıkarıldığında o macun çöp olur demişti.

Soğutucuyu sıfır aldım. O zaman temizleyip, soğutucu ile geleni kullanmam yeterli olur mu yoksa illa ki alayım mı? Kararsız kaldım.

Soğutucuyu sıfır aldım. O zaman temizleyip, soğutucu ile geleni kullanmam yeterli olur mu yoksa illa ki alayım mı? Kararsız kaldım.
Soğutucu şu an sendeyse termal macun sürülü mü bir bak istersen, zaten şimdi alsan senin için de iyi olabilir. 6 ayda bir macun yenilemek gerekiyor.

Soğutucu daha gelmedi. Bugün kargo teslim edilecek. Eğer içinde varsa sürmeyeceğim ama yine alacağım. Evde yedek olarak dursun. İleri dönemlerde gerecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı