Yeni SSD'ye USB Windows 10 kurulum

reazyy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir SSD'i alacağım usb ile windows 10'u kurmam için Secure Boot'u kapatmam gerekiyor mu?

Son düzenleme:
Kurabilirsin, sıkıntı olmaz. Zaten Windows 10 içinmiş. BIOS içerisinde Secure Boot diye bir şey yoksa adı farklı olabilir veya anakartın desteklemiyor olabilir.

Merhaba, yeni bir SSD'i alacağım ve BIOS'da Secure Boot açma kapama yeri yok. Ne yaptıysam bulamadım, bu yeni SSD'ye USB'den kurmak için önemli mi?
BIOS'um: ASUS Utility.

Şahsen defalarca format attım hiç böyle bir şeyin etkilediğine dair bir şey duymadım ya da yaşamadım ama illa da Secure Boot'u açmak istiyorsan belki farklı bir ad olarak var olabilir o ayar örneğin: "Güvenlik cihazı, güvenlik cihazı desteği, TPM durumu, AMD fTPM anahtarı, AMD PSP fTPM, Intel PTT veya Intel platform güven teknolojisi"

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurabilirsin, sıkıntı olmaz. Zaten Windows 10 içinmiş. BIOS içerisinde Secure Boot diye bir şey yoksa adı farklı olabilir veya anakartın desteklemiyor olabilir.

Other OS yazıyor sadece. Ayrıca SSD'yi takıp USB ile Windows 10 kuracağım

Şahsen defalarca format attım hiç böyle bir şeyin etkilediğine dair bir şey duymadım ya da yaşamadım ama illa da Secure Boot'u açmak istiyorsan belki farklı bir ad olarak var olabilir o ayar örneğin: "Güvenlik cihazı, güvenlik cihazı desteği, TPM durumu, AMD fTPM anahtarı, AMD PSP fTPM, Intel PTT veya Intel platform güven teknolojisi"
Sdd'ye sıfırdan usb ile windows 10 kuracağım

Other OS yazıyor sadece. Ayrıca SSD'yi takıp USB ile Windows 10 kuracağım.

İnternete anakartının modelini yazıp Secure Boot enable gibisinden yazarsan nasıl açacağın çıkar.

BIOS'tan boot kısmına gelip Secure Boota tıklayın. Ondan sonra Install Default Keys derseniz açılır, clear derseniz kapanır.

Geri
Yukarı