Yeni telefonlara root yapmak kolay mı?

Değil. Her sene paragöz firmalar bizim işletim sistemini kullanın diye zorlaştırıyor ama hala imkansız değil tabii ki de. Ama yine de o kadar da zor değil.

A52 düşünüyorum. Yıllardır rootlu Android kullanıyorum. Reklam engelleme, farklı uygulamalar için... Yeni modellerde de bu işlem kolay mı? Herhangi bir kilit var mı?
Reklam engellemek için bir uygulama var Adguard. Youtube reklamsız istiyorsan youtube vanced manager indir. (bunlar kurallarda yasak değil diye önerdim. Ve ben de kullanmaktayım) yani illa root şart değil. Meraklıysan yeni uygulamalara yükle ama yeni nesil samsunglarda şebeke gidiyor diye biliyorum. Geçen sene j7 prime parçaladım.

Reklam engellemek için bir uygulama var AdGuard. YouTube reklamsız istiyorsan YouTube vanced Manager indir. (bunlar kurallarda yasak değil diye önerdim. Ve ben de kullanmaktayım) yani illa root şart değil. Meraklıysan yeni uygulamalara yükle ama yeni nesil Samsung'larda şebeke gidiyor diye biliyorum. Geçen sene J7 Prime parçaladım.

Bende de J7 Prime var (G610F)
Stabil diye bulduğum tek ROM olan (başka stabil bulamadım ondan tek dedim) refined Note 8 yazılımını kurdum (Android 7.1)
Rootlu idi kurarken fark ettim ama sorun olmadı.

Bende de J7 Prime var (G610F)
Stabil diye bulduğum tek ROM olan (başka stabil bulamadım ondan tek dedim) refined Note 8 yazılımını kurdum (Android 7.1)
Rootlu idi kurarken fark ettim ama sorun olmadı.
Benim cihaza bir suni teneffüs yapmadığım kalmıştır. Her şeyi denedim olmadı. Bende beni sinir ettiği için idam kararı aldım.

Benim cihaza bir suni teneffüs yapmadığım kalmıştır. Her şeyi denedim olmadı. Bende beni sinir ettiği için idam kararı aldım.

😂
Aslında bende öyleyim ama tam değil.
Sürekli kurup hata almaktan bıktığım için çözümünü bulunca bile yapmak istemiyorum.
"Hata al stocka geri çevir sonra çözümü bul uzun süre kararsızlık sonra çok istersem çözümü uygula" sırasıyla gidiyorum, sıkıldım birazcık.
ROM kurma sebebim ise j7'nin stock versiyonunda olmayan yeni güzel özellikler falan geliyor.
Çok kullanışlı oluyor.

😂
Aslında bende öyleyim ama tam değil.
Sürekli kurup hata almaktan bıktığım için çözümünü bulunca bile yapmak istemiyorum.
"Hata al stocka geri çevir sonra çözümü bul uzun süre kararsızlık sonra çok istersem çözümü uygula" sırasıyla gidiyorum, sıkıldım birazcık.
ROM kurma sebebim ise j7'nin stock versiyonunda olmayan yeni güzel özellikler falan geliyor.
Çok kullanışlı oluyor.
Ben şuan redmi note 9 kullanıyorum. Yine root ve rom işinde sorunlu bir cihaz almışım. Sanırım bu bir işaret. Eskiden s4-mini vs kullanırdım. Üzerinde denemediğim rom vs kalmadı. Bana mısın demezdi. Şimdikiler bence custom rom atmayalım diye bir önlem. Çünkü stok romdan daha işlevli. Ve uzun ömürlü.

Ben şu an Redmi Note 9 kullanıyorum. Yine root ve ROM işinde sorunlu bir cihaz almışım. Sanırım bu bir işaret. Eskiden S4-mini vs kullanırdım. Üzerinde denemediğim ROM vs kalmadı. Bana mısın demezdi. Şimdikiler bence Custom ROM atmayalım diye bir önlem. Çünkü stok ROM'dan daha işlevli. Ve uzun ömürlü.

Bazı modeller daha açık oluyor. Ama ben bu güne kadar stock ROM'un dışına çıkmadım. X3 GT kullanıyorum eğer One UI olursa belki onu yaparım.

Ben şu an Redmi Note 9 kullanıyorum. Yine root ve ROM işinde sorunlu bir cihaz almışım. Sanırım bu bir işaret. Eskiden S4-mini vs kullanırdım. Üzerinde denemediğim ROM vs kalmadı. Bana mısın demezdi. Şimdikiler bence Custom ROM atmayalım diye bir önlem. Çünkü stok ROM'dan daha işlevli. Ve uzun ömürlü.

Bende de Grand Neo vardı cyanogenmod 12.1 kurdum.
Telefon stocktan daha kötü oldu.
Konuşma sırasında dakikam gidiyor ama karşı taraftan ses yok benim seste gitmiyor.
Tek haberleşme aracı mesaj ve Instagram oldu.
Clash of Clans indirdim oyuna girmeden sürekli resetliyordu telefonu.
Ve her yeni başlatmada telefonun şarjı azalıyordu.
%60 ise %30 %25 oluyordu gibi (bu şarj azalma stockta da vardı ama her resetlemede olmuyor)
Bende stock a geri çevirdim daha iyi oldu.

Bazı modeller daha açık oluyor. Ama ben bu güne kadar stock ROM'un dışına çıkmadım. X3 GT kullanıyorum eğer One UI olursa belki onu yaparım.
Maalesef yeni şeyler almamıza teşvik edilen prosedürler. Stok rom. Amacım google pixel kurmaktı. Tüm hayallerim yok oldu. Bir türlü tüm istediğimi yapacağım bir cihaza sahip olamadım.
Bende de Grand Neo vardı cyanogenmod 12.1 kurdum.
Telefon stocktan daha kötü oldu.
Konuşma sırasında dakikam gidiyor ama karşı taraftan ses yok benim seste gitmiyor.
Tek haberleşme aracı mesaj ve Instagram oldu.
Clash of Clans indirdim oyuna girmeden sürekli resetliyordu telefonu.
Ve her yeni başlatmada telefonun şarjı azalıyordu.
%60 ise %30 %25 oluyordu gibi (bu şarj azalma stockta da vardı ama her resetlemede olmuyor)
Bende stock a geri çevirdim daha iyi oldu.
Stabil romu bulursan kafan rahat eder.

Maalesef yeni şeyler almamıza teşvik edilen prosedürler. Stok ROM. Amacım Google pixel kurmaktı. Tüm hayallerim yok oldu. Bir türlü tüm istediğimi yapacağım bir cihaza sahip olamadım.

ROM bulması kolayda en zoru stabil bulmak mesela Android 10 içeren kaç tane yazılım buldum hiçbiri stabil değil diye kurmadım.

Geri
Yukarı