Yeni telefonların özelleştirilememesi ve erişim güçlüğü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güvenlik kaygılarından dolayı iOS her şeye sınırlamış vaziyette. Birini güvensiz diye beğenmiyorsun diğerini de kısıtlı diye beğenmiyorsun neyi elde etmeye çalıştığını anlayamadım.
GNU/Linux istiyorum aslında. Bu üst düzey, kusursuz GNU/Linux'u tanıdıktan sonra, Android ve IOS'un ne kadar dandik olduklarını çok daha iyi anladım çünkü hem güvenlik, hem de özgürlük var.

TWRP en güzel ve kullanışlı recovery.
Sonuçta Root da bir alternatif. İsteyen kullanabilir.
Android'in nimetlerinin ne kadar büyük olduğunu herkes bilir.
Hocam, TWRP'de şifrenin kaldırılmasını engellemenin bir yolu yok mu? TWRP'den şifreyi kaldırabildim geçenlerde.

GNU/Linux istiyorum aslında. Bu üst düzey, kusursuz GNU/Linux'u tanıdıktan sonra, Android ve IOS'un ne kadar dandik olduklarını çok daha iyi anladım.
Telefonlar için Android en iyisi. GNU/Linux için telefonlar uygun değil.

Ve aynı şekilde IPhone'un hızına ve arayüzüne alışan IPhone'u bırakamıyor.
Kesinlikle doğru. Ekonomik nedenlerden dolayı Android ve iOS ikileminde aynı fiyat bandında Android bir telefonda 2021 Ağustos çıkışlı bir cihaz alabiliyorsunuz ama bu durum iPhone'da 8 plus'a falan denk geliyor. Neredeyse ömrünü tamamlamak üzere olan bir cihaz almak yerine şu anlık Android tercih ediyorum. İnşallah gün gelir parayı dert etmeyip çıktığı yıl iPhone alacak refaha ulaşırız da 5 yıl kafamız ağrımaz.

Hocam, TWRP'de şifrenin kaldırılmasını engellemenin bir yolu yok mu? TWRP'den şifreyi kaldırabildim geçenlerde.
Hacı, Resmi bir Samsung Android kullanıyorsan 2016'dan sonra çıkmış tüm cihazlara Google şifreni bilmeden Recovery/Root atamazsın. Bu yüzden güvenlidir Android.
Sen riskleri almışın artık. TWRP'ye şifre koyulabiliyordu galiba. O yönden koruyabilirsin.

Hacı, Resmi bir Samsung Android kullanıyorsan 2016'dan sonra çıkmış tüm cihazlara Google şifreni bilmeden Recovery/Root atamazsın. Bu yüzden güvenlidir Android.
Sen riskleri almışın artık. TWRP'ye şifre koyulabiliyordu galiba. O yönden koruyabilirsin.
Xiaomi kullanıyorum.

Risk falan pek takmıyorum artık. Kasmadan birkaç ay idare edeyim yeter. Kolaylık açısından TWRP ile ROM deniyorum.

Cihazın bootloader'i açık olduktan sonra, anne kızlık soy adına bile erişilebilir. Zerre güvenli değil.

Sinirlendim, Linux'a geçiyorum.

PXL_20220418_223041018.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı