Yeni toplanan i7-13700K sistem açılmıyor

yolcu37

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi kötü bir bilgisayar toplamaya çalıştım. Tüm parçaları elimden geldiğince taktım. Ancak bilgisayar bir süre çalışıp kapanıyor. Sipariş ettiğim kasa henüz gelmediği için, geçici olarak eski kasama kurmak istedim parçaları. Bu nedenle kablolar çok dağınık oldu. İşlemci i7-13700K, 360r V2 soğutucu, Arc A770 ekran kartı, 2x32 RAM, ASUS 850W PSU. Videosunu da çektim, yardımlarınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartının fanlarının durması normal, kasadan fişi çekip RAM'ları düzgün tak, genelde RAM oturmayınca yapar.

Ek olarak anakart kitapçığından 2 RAM'in nereye takılacağına bakmalısın.

Arkadaşın dediği ikinci seçenek mantıklı geliyor MSI iyse anakartın açmana müsaade etmez yanlış taktiysan.

ram yerlerini değiştirdim bu sefer daha uzun açık kalıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor anakart üzerinde 'dram' ışığı sarı yanıyor.

anakart üzerinde CPU 1 ve CPU 2 yazan psu girişi var ben sadece CPU 1 e psu kablosu taktım doğru mudur?

Ayrıca ramleri kontrol ettim iyice yerleri doğru anakartın üzerinde gösterildiği gibi taktım. anakartın içinden bir flaş bellek çıktı bununla bişey yapmam gerekir mi? Son olarak açmaya basınca anakartta önce sarı renk dram ışığı yanıyor sonra kapanmaya başlarken sönüyor beyaz renkli vga ışığı yanıyor ardından bilgisayar kapanıyor, ekrana görüntü gelmiyor.

Son düzenleme:
Anakart üzerinde CPU 1 ve CPU 2 yazan PSU girişi var ben sadece CPU 1'e PSU kablosu taktım doğru mudur?

Ayrıca RAM'leri kontrol ettim iyice yerleri doğru anakartın üzerinde gösterildiği gibi taktım. Anakartın içinden bir flash bellek çıktı bununla bir şey yapmam gerekir mi? Son olarak açmaya basınca anakartta önce sarı renk DRAM ışığı yanıyor sonra kapanmaya başlarken sönüyor beyaz renkli VGA ışığı yanıyor ardından bilgisayar kapanıyor, ekrana görüntü gelmiyor.

Anakart üzerindeki 2 CPU girisini de doldur 13700k kullaniyorsun.

Geri
Yukarı