Yeni toplanan Ryzen 3 3100 MSI GTX 1650 sistem kapanıyor

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama XMP ve Fast Boot'u kapatınca sorunum düzeliyor sorunun PSU'da olduğuna emin miyiz?

OCCT - Prime95 - FurMark - AIDA64 - HD Tune - Ryzen Master - Memtest86 vb. programlar ile bütün kontroller ve stress testi vs. yapıldı, cihaz temiz çıktı. D.O.C.P - XMP kullanmak yerine manuel değer girmekte fayda var.

Bu şekilde 30 dakika içinde kapandı sistem hocam sabah deneyeceğim bunuda.
Hocam bir de şunu demek istiyorum sorun PSU'da diyoruz ama PC tam olarak kapanmıyor kasamın ışığı hep yanıyor sönmüyor ekran gidiyor ve PC yeniden başlıyor. Sorun ekran kartında olabilirmi alalı 1 ay oldu olmadı

Yaptım hocam bitmek üzere sorun yok gibi duruyor şu an.

MSI Afterburner ile ekran kartını stok değerlerine ayarlayıp öyle dener misiniz?

Aldım hocam FurMark testinde bir süre sonra PC'de ekran gidiyor kasa hiç kapanmıyor PC res atarak başlıyor. Olay görüntüleyicisinde kernel Power hatası görüyorum.
Hocam tüm testleri yaptım sadece GPU testinde birkaç saniye sonra ekran gidiyor kasa çalışır vaziyette PC yeniden başlıyor.
Arkadaşlar birkaç işlem yaptım sorunum şu an çözülmüş gözüküyor 5 saattir aralıksız GTA oynuyorum kapanma sorunu bitti gibi duruyor.
Kasayı tamamen söktüm tekrar topladım
İşlemcideki termal macun hafif aşağı inmişti onu sildim.
PSU'nun içini açıp temizledim kablolarını yuvalarına biraz bastırdım.
HD LED Power LED vs kablolarını takmadım.
Bir eski BIOS sürümüne döndüm.
Sorun şu an düzeldi 1 hafta sonra editliyeceğim.

Son düzenleme:
Yaptım hocam bitmek üzere sorun yok gibi duruyor şu an.

Aldım hocam FurMark testinde bir süre sonra PC'de ekran gidiyor kasa hiç kapanmıyor PC res atarak başlıyor. Olay görüntüleyicisinde kernel Power hatası görüyorum.
Hocam tüm testleri yaptım sadece GPU testinde birkaç saniye sonra ekran gidiyor kasa çalışır vaziyette PC yeniden başlıyor.
Arkadaşlar birkaç işlem yaptım sorunum şu an çözülmüş gözüküyor 5 saattir aralıksız GTA oynuyorum kapanma sorunu bitti gibi duruyor.
Kasayı tamamen söktüm tekrar topladım
İşlemcideki termal macun hafif aşağı inmişti onu sildim.
PSU'nun içini açıp temizledim kablolarını yuvalarına biraz bastırdım.
HD LED Power LED vs kablolarını takmadım.
Bir eski BIOS sürümüne döndüm.
Sorun şu an düzeldi 1 hafta sonra editliyeceğim.
Son durum nedir, bende de aynı sıkıntı oluştu, güncellerseniz çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı