Yeni toplanan sistemde ekrana görüntü gelmeme sorunu

MantLe

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar yeni sistem topladım fakat bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmiyor. Monitör çalışıyor fakat görüntü yok. Bağlantıları doğru yaptım. Ama bu sorunla karşı karşıyayım. VGA dönüştürücü ile kullanıyorum fakat bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Neden olabilir? Sistem bileşenlerini yazayım.

• Ryzen 1600
  • Amd R7 260X
  • Msı B350 Gaming Pro Carbon
  • Kingston 16GB DDR4 3000 Mhz
  • Evga 600W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün arkadaşımın monitöründe denedik. Display porttan görüntü almaya çalıştık yine görüntü gelmedi ve VGA EZ Debug Led yanıyordu. Arkadaşımın monitörüde Asus'un iyi modellerinden oyuncu monitörü. Aktif dönüştürücü taktım yine aynı. Fakat şöyle bir olay var. Arkadaşımın vatan bilgisayarda bir tanıdığı var oraya götürdük. Adam sıradan bir monitörde denedi. Hem DVI'dan hem HDMI'dan hem de Display Port'tan denedi gayet sorunsuz bir şekilde görüntü geldi. VGA Ez Debug LED falan yanmıyordu. BIOS'a falan girdi hiç bir sorun yoktu. Eve geldim. Bilgisayarı fişe taktım bağlantıları yaptım ve açtım. Yine görüntü yok ve VGA EZ Debug LED yanıyordu. Bu olay kafamı karıştırdı. @Recep Baltaş @BilgisayarKurdu @glaitaht

GPU'yu slottan çıkarıp tekrar yerine düzgünce oturtur musun? Ayrıca GPU'nun sabitleme vidalarını da kullan, askıda kalmasın kart. Güç bağlantılarını da sorunsuz şekilde yap. Söylediklerinden "Kablo tarafında hiçbir problem olmadığını" kabul ederek yazıyorum. DP to DP sorunsuz kabloda ve dijital monitörde de görüntü gelmiyor anladığım kadarıyla.

GPU'yu slottan çıkarıp tekrar yerine düzgünce oturtur musun? Ayrıca GPU'nun sabitleme vidalarını da kullan, askıda kalmasın kart. Güç bağlantılarını da sorunsuz şekilde yap. Söylediklerinden "Kablo tarafında hiçbir problem olmadığını" kabul ederek yazıyorum. DP to DP sorunsuz kabloda ve dijital monitörde de görüntü gelmiyor anladığım kadarıyla.
Adam orda iki farklı monitörde denedi ve iki monitörde de sorun çıkmadı. Ama arkadaşımın ve benim monitöre bağlayınca sistemi görüntü gelmiyor. Bağlantıların hepsi doğru.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı