Yeni toplanılan sistem nasıl test edilir?

Onur Alkuş

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Mali Müşavir
i5 11400F işlemci ve RX6600 ekran kartım var. BIOS üzerinden RAM'leri 3200MHz'ye çektim sanırım ama işlemciye Boost yapabildim mi bilmiyorum. Ekran kartım güncel sanırım BIOS'da aynı şekilde bunları kontrol edebileceğim bir uygulama var mı acaba?
RAM'ler doğru çalışıyor mu?
Ekran kartı ısınıyor mu?
Aldığım soğutucu yeterli mi? (Snowman T6 )
İşlemci tam güçte çalışıyor mu?
Anakartım MSI B560M a Pro, BIOS ilk başta çok karışık geldi RAM ayarlarını yaptım, sıra işlemciye gelince 65W seçiliydi sanırım altında 2 seçenek daha vardı hava soğutma 135W sıvı soğutma 135W diye sanırım. 135W hava soğutma olanı seçtim 4.2 çekirdek gücüyle çalışması için. Sanırım başka ayar yapmama gerek yok.
Son olarak partiot 8x2 3200MHz RAM'leri en fazla kaç MHz kullanabilirim? Anakart da 5200MHz OC yazıyor çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram'ler için memtest86, ekran kartı için furmark, işlemci testi için prime95 ve tam güçte çalışıp çalışmadığını denemek için de
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
deneyebilirsiniz.
7/24 ağır yükte veya overclock yapmayacaksanız işlemci için yeterli bir soğutma.
Ram overclock işlerine bulaşmayın bence hocam macera aramayın :d

Bunların haricinde after burner yükleyip sahip olduğun en ağır oyunda tüm değerlere bakarak sistemin performansına bakabilirsiniz.

Ram'ler için memtest86, ekran kartı için furmark, işlemci testi için prime95 ve tam güçte çalışıp çalışmadığını denemek için de
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
deneyebilirsiniz.
7/24 ağır yükte veya overclock yapmayacaksanız işlemci için yeterli bir soğutma.
Ram overclock işlerine bulaşmayın bence hocam macera aramayın :d

Bunların haricinde after burner yükleyip sahip olduğun en ağır oyunda tüm değerlere bakarak sistemin performansına bakabilirsiniz.
Testleri yapmak zor mu hocam ? programı indir çalıştır mantığı mı var sadece ?

Testleri yapmak zor mu hocam ? programı indir çalıştır mantığı mı var sadece ?
çok kolay fakat çok uzun :D 16 gb ram var bende kingston markası 3200 mhz 2 saat 56 dakika mı ne sürdü. sadece ram testi böyle yani tüm gününü her parçaya ayrı ayrı teste ayırırsan belki bitirirsin bence her gün birini test et.

Yeni konular

Geri
Yukarı