Yeni trend olan şarkıları dinliyor musunuz?

Trend rap şarkılar mı yoksa eski pop ve arabesk müzik mi?

• Eski tip pop ve arabesk

• Yeni trend rap şarkılar

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Müzisyen olmayan insanların müzik yapması hayatımda gördüğüm en saçma şey sanırım. Ben enstruman olmayan herhangi bir müziği dinlemem. Enstruman olmadan müzik olmaz. Lütfen müzik bilgisi olmayan ve enstruman çalmayı bilmeyen insanlar müzik yapmasın. Ki bilgisayarda yapılmış o müzikleri de başka insanlara yaptırıyorlar, kendileri yapmıyor. Aşırı saçma bir durum.

Eskileri dinliyorum ama pop da dinlemiyorum arabesk de. Dinleyebildikçe hip hop, folk, art rock tarzı dinlerim. Şu sıralar dinleme programım yok.

Müzisyen olmayan insanların müzik yapması hayatımda gördüğüm en saçma şey sanırım. Ben enstruman olmayan herhangi bir müziği dinlemem. Enstruman olmadan müzik olmaz. Lütfen müzik bilgisi olmayan ve enstruman çalmayı bilmeyen insanlar müzik yapmasın. Ki bilgisayarda yapılmış o müzikleri de başka insanlara yaptırıyorlar, kendileri yapmıyor. Aşırı saçma bir durum.
Bir suru elektronik guzel muzik var olay enstrumanla alakali degil bence. Daha cok TRAP ve Drill kulturunun tek bir melodiye bagimli kalmasi tur olarak. Zaten enstruman olan sarkilarda var. Her sarki birbirine benziyor bir sure sonra. Problem o bence.

Arabam diyerek para kazananlardan bir şey beklemiyorum açıkçası. Müzik dediğin sadece ritim ve kafiye uyumuyla yapılmaz. Sözlerin bir anlamı olması gerek.
Maalesef bunu birde bu şarkıyı dinleyenlere anlat.
Nota yok, rota var (!) Sizin bahsettiğinizle benzer işler.

Bir suru elektronik guzel muzik var olay enstrumanla alakali degil bence. Daha cok trap ve drill kulturunun tek bir melodiye bagimli kalmasi tur olarak. Zaten enstruman olan sarkilarda var. Her sarki birbirine benziyor bir sure sonra. Problem o bence.

Elektronik müzik sevmen beni ilgilendirmez ama bilgisayar ortamında yapılmış müzikler müziğe bir hakarettir diye düşünüyorum ben. Çünkü müzik dediğimiz şey o kadar basit olmamalı. Ağzı olan veya birkaç PC programı bilen bir insan müzik yapmamalı. İnsanları müzik konusunda tembelleştiren bir şeydir bilgisayarda yapılmış müzikler. Sadece öyle phonk, drill falan demiyorum. Sanırım Slow müzik deniliyor ona, her neyse, bu tarz müzik türlerinde bile insanlar enstruman kullanmak yerine direkt programlar sayesinde yapıyorlar. Mesela Halil Sezai'nin şarkılarını gitar ile değil, bilgisayar ile yapması gibi bir şey bu. Yani o kadar kötü bir durum ki, elektronik metal diye bir şey çıkartmış insanlar. Rock müziğe en büyük hakarettir bu. Bilgisayar ortamında yapılmış bir müziği alıp insanlar elektronik metal tarzı isimler ile nitelendiriyorlar. Teknoloji geliştikçe insanlar çok tembelleşiyor. İnsanlar kalkıp müzik öğrenmeye bile o kadar tembel oldukları için, direkt yanlarında PC programlarını bilen bir insana müzik (!) yaptırıyorlar. Bu çok kötü bir şey. Senin fikirlerin farklı olabilir. Ben eskiden Bangarang şarkısını bile elektro gitar versiyonundan dinlerdim, çünkü gerçekten tamamen PC ortamında yapılmış bir müzik bile elektro gitarda çalınabiliyor ve çok daha iyi oluyor. Devir değişiyor dostum, tabii ki yeni müzik türleri çıkacaktır ama bu müzikleri de enstruman ile çalmak lazım. Mesela sana dedim ya, Bangarang şarkısının gitar versiyonunu dinliyordum diye, demek istediğim tam olarak bu. Bangarang şarkısı diğer müzik türlerinden çok ayrı, ama bu şarkı da elektro gitar ile çalınabiliyor. Gitar dediğimiz enstruman fakirin piyanosudur; piyano kadar çeşitli, gelişmiş ve her yerde bulunabilir, herkes sahip olabilir gitara. Belki ilerilerde çok farklı enstrumanlar ortaya çıkacaktır, kim bilir. (Bu kadar uzun yazdığım için özür dilerim 😔)

Son düzenleme:
Yeni şarkılar ot sigara para çıplaklık küfürden başka bir şey değil ne yazık ki müzik devri bitti ceza dinlemeye devam...

Yeni konular

Geri
Yukarı