Yeni üyeler konu dışı ve mizah kategorisinde konu açamamalı

Bazen bu konuda kendi kendime serzenişte bulunduğum oluyor. Aslında haklısınız, teknoloji platformunda masturbasyon vs. neden konuşuluyor anlayamıyorum. Şimdi bu ve bunlar gibi lüzumsuz konulara lüzumsuz cevap yazdığımızda 'gereksiz mesaj' uyarısı alarak ban cezası alıyor vatandaş. Aslında olayın içeriği gereksiz buna müdahale edilmesi lazım.

Bir miktar kısıtlamalarda bulunulabilir. Yeni üye konu açabilsin, belki sorusuna cevap bulabilmek için gelecek ama ilk mesajlarında ve ya forumda ki ilk günlerinde eğlence/mizah/geyik için az biraz dur bekle orada denebilir. Bilemiyorum, daha yazılabilir aklıma çok şey geliyor faydası olmayacağı için yazmaya üşeniyorum.

Keyifli forumlar.

Konu dışı deyince insanlar bu kategorinin sadece goygoy ya da boş yapmak için olduğunu sanıyor ancak aslında iyi kullanılırsa tam kafa dağıtmalik ve eglenmelik kategoriler.

Kısacası her kategorinin kalitesini o kategoride bulunan üyeler belirliyor. Yabancı forumların konu dışı kategorileriyle kıyas yapabilirsiniz.

Size göre gereksiz, başkasına göre değil. Göreceli kavramlara göre iş yapamayız maalesef. Kurallara uygunsa bir konu onaylanır, değilse onaylanmaz.
Şahsi fikrimce ben o konuya girip kimsenin Masturbasyon sorununa çözüm bulduğunu düşünmüyorum, benim demek istediğim bu konularda klasik genelde tartışma çıkar zaten, anlamsız yere moderasyon ekibini uğraştırıyor bence.

''Erkekler soruyor'' yöntemi mantıklı bir çözümdü. Karşıma çıkmıyor dediğiniz gibi.

@fenomenale

Bugün şu konuları onaylamamaya karar verdik desek yarın başka bir konu türü niye onaylanıyor diye tekrar tekrar sorulur. Bu iş Sosyal'i kapatmaya kadar gider. :D

Herkes her şeyi sevmek zorunda değil, sevilmeyen her şeyi de engellemeyiz. Takmayın bu kadar, o tarz konulara girmeyin ve sorun olmasın. (Çözülsün demiyorum bakın, sorun olmasın.)

Konu dışı kategorisi dışında da birçok kategorimiz mevcut. Odağınızı oraya çevirmeye çalışın.

@fenomenale

Bugün şu konuları onaylamamaya karar verdik desek yarın başka bir konu türü niye onaylanıyor diye tekrar tekrar sorulur. Bu iş Sosyal'i kapatmaya kadar gider. :D

Herkes her şeyi sevmek zorunda değil, sevilmeyen her şeyi de engellemeyiz. Takmayın bu kadar, o tarz konulara girmeyin ve sorun olmasın. (Çözülsün demiyorum bakın, sorun olmasın.)

Konu dışı kategorisi dışında da birçok kategorimiz mevcut. Odağınızı oraya çevirmeye çalışın.
Teşekkür ederim saygınızı bozmadan fikrinizi belirttiğiniz için. Kolay gelsin hocam.

Geri
Yukarı