Yeni nesil konuşma tarzı

Örneğin; (Selam Qardesim. LiRaLaRıM DöküLdü TopLaYaMadIm. Diorum fakat anlamıor. Fotoğrafımı beensene kardeşim.).
Şu seviyeye ulaşmadığı sürece bence normal. Gereksiz abartmışsınız. İnsanlık hali sonuçta. Yorgundur ya da işi vardır, hızlı yazmaya alışmıştır. Arkadaşlar arasında olabilecek şeyler bunlar.

İnsanların şivesini ya da konuşma uslübunu siz ayarlayamazsınız. Cidden bu forumda bazı şeyler çok abartılıyor bırakın isteyen istediği gibi konuşsun siz arkadaşınızın karakterine bakın konuşma uslübuna değil.
İnsanların şivesiyle değil de özümsemesi gereken dili yanlış kullandığı zaman sıkıntı oluyor.Yoksa isteyen istediğini istediği şekilde konuşsun bizi ilgilendirmez.

İnsanların şivesiyle değil de özümsemesi gereken dili yanlış kullandığı zaman sıkıntı oluyor. Yoksa isteyen istediğini istediği şekilde konuşsun bizi ilgilendirmez.

Sen Almanya'dan gelen bir Türk turistin konuşma uslubuna kızıyor musun bu nasıl konuşma diye? Her şey büyüdüğün ortama ve arkadaş çevrene bağlı. Madem herkes türkçemize bu kadar düşkün neden türklerin oyundaki isimlerinin %90'i yabancı? Cidden çok abartıyorsunuz arkadaşlar. Çevrenizdeki insanların konuşma tarzından rahatsız oluyorsanız onu uyarırsınız biter buraya yazarak bir çözüm bulamazsınız.

Sen Almanya'dan gelen bir Türk turistin konuşma uslubuna kızıyor musun bu nasıl konuşma diye? Her şey büyüdüğün ortama ve arkadaş çevrene bağlı. Madem herkes türkçemize bu kadar düşkün neden türklerin oyundaki isimlerinin %90'i yabancı? Cidden çok abartıyorsunuz arkadaşlar. Çevrenizdeki insanların konuşma tarzından rahatsız oluyorsanız onu uyarırsınız biter buraya yazarak bir çözüm bulamazsınız.
Siz yazdığımı iyice okuyup anladığınıza emin misiniz acaba?Ben diyorum ki insanımız konuşması gereken dili yanlış kullanıyor ve bu kötü bir şey.Siz bana Almaya'da yaşayan Türkler'den bahsediyorsunuz.Onların zaten dilinde bozukluk olması normal değil mi?Kimse oradaki insanlara bir şey demiyor.Sadece Türkiye'de yaşayıp dilini yanlış kullanan insanlara diyoruz.

Geri
Yukarı