Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı

Ben inançsız biri olarak bu olaya çok üzüldüm. Yazacak çok şey var ama belki de bazen susmak gerekiyor. Ne olursa olsun hiç kimse böyle ölmeyi hak etmiyor. Ayrıca görüntüleri izledim, katil kesinlikle eğitimli biri çok belli.

Müslümanların dünya üzerinde insan olarak sevilmediğini bir kez daha gördük. Saldırıdan sonra bir açıklama yapmış "Gayri resmi şartlarda dünyaya gelen şahıs"; İstanbul'un doğu tarafı ile ilgilenmiyoruz,batı tarafını müslümanlardan temizleyeceğiz tarzında bir açıklama yapmış. Masum insanların canını almak çok kolay. Bizi 1915'te Çanakkale'de yenemeyen,topraklarımızı,eşlerimizi,annelerimizi ve çocuklarımızı ele geçiremeyen Anzak torunları bunlar. Kuyruk acıları devam ediyor.

Bunlara insan demeye bile artık utanıyorum.

Her zaman içimde keşke dünya “şirinler köyü” gibi olsa diyorum. Ve sanırsam devam edeceğim. Ölen insanların x dinine inanıp veya inanmaması önemli değil. Veya herhangi bir saldırıda. Önemli olan insanlar öldürülüyorsa herkesin karşı çıkması gerekir. Keşke dünya kocama bir şirinler köyü olsa...

Her zaman içimde keşke dünya “şirinler köyü” gibi olsa diyorum. Ve sanırsam devam edeceğim. Ölen insanların x dinine inanıp veya inanmaması önemli değil. Veya herhangi bir saldırıda. Önemli olan insanlar öldürülüyorsa herkesin karşı çıkması gerekir. Keşke dünya kocama bir şirinler köyü olsa...
Hocam, mesele zaten herhangi bir dine inanması değil bir dine inandığı için masumların ölmesi.

Şarjörlerden birinde Kosova Savaşı'nda Sultan Murat'ı sırtında bıçaklayarak şehit eden Sırp Miloş Obiliç yazıyor.

Gerçekten çok acı verici. Hele ''help me'' diye bağıran kadının ölümü ve teröristin camiye girerken, caminin kapısında bekleyen adamın son sözünün ''Hello Brother'' olması yüreğimi parçaladı. İslam'a terör dini diyenlere gelsin, ''Hello Brother sözü... Masumlara kıyan bu teröriste medyanın ''Terörist'' ibaresini uygun bulmaması da ayrı bir skandal. Devlet liderlerinin bu adama terörist diyememesi insanlığın nasıl bir yere gittiğini açıklıyor. Ancak, dünyada az da olsa müslümanlara destek veren insanlar var. Yeni Zelanda'dan Hollanda'ya gelip, camiye çiçek getiren ve ''Ne yapacağımı bilmiyorum.'' diyen genç beni çok duygulandırdı. İnşallah böyle bir durum tekrar yaşanmaz. Ne müslümana, ne hristiyana, ne de başka bir dine mensup olana... Şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Terörün ''dini'' olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı