Yenilenmiş iPhone 11'de 1 Ayda Pil Sağlığının %98'e Düşmesi Normal mi?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Ön bilgi:
Cihazı alalı 1 ay 20 gün oldu.
Cihazdan genel olarak memnunum, cihazın değişen raporunda kasanın eş değer başka bir kasayla değiştirildiği ve bataryanın da orijinal bir batarya ile değiştirildiği yazıyor. Cihazın hakkında menüsünde de Apple servis raporu olarak 21 Ekim 2022 tarihinde pil değişimi gözüküyor.

Halen çakma olabileceği endişesindeyim çünkü daha pil değişim tarihi olan 2 ay 18 günden itibaren 40 şarj döngüsü tamamlamış olmama rağmen %1 düştü bile batarya sağlığım. + olarak cihazı bilgisayara bağlayıp 3UTools'dan bakınca da 98 gözüküyor. Bir şey anlamadım bu işten.

Pilin genel performansından kısmen memnun sayılırım ama bir etkinlik gününü, dolu bir günü çıkartmayabilir yani. Her türlü o ihtimale karşı yanımda powerbank taşıma gereği duyabilirim.

Eğer daha fazla detay merak ediyorsanız eski konu burada:
"Orijinal Apple Parçası" nedir? - Technopat Sosyal

Yanıtlarınızı bekliyorum. Bu düşüş normal midir?

Bir de ne oldu bilmiyorum ama telefonu sallayınca içinden bir sallantı sesi gelmeye başladı. Bataryanın pil bandına mı bir şey oldu ne yapıldı bilmiyorum ama yarın götüreceğim mağazaya. Teknikte baksınlar.
Gerçekten işkence olmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG20221119232633.jpg
    IMG20221119232633.jpg
    62,2 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG20221119232644.jpg
    IMG20221119232644.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 66
Hocam alakasız olacak ama kılıfı nereden aldınız?
Hilltown Karşıyaka AVM'de bir mağazadan aldım hocam, birkaç gün kullandıktan sonra bıraktım, sağlamlık ve görünüş olarak bir şeffaf kılıfa göre güzel ancak çok kolay yağ, kir ve parmak izi tuttuğundan çok zorluk çıkartıyordu.
Yeni bir kılıfa geçtim, 1 aydır onu kullanıyorum gayet memnunum. Parmak izi tutmama konusunda müthiş ötesi gerçekten
Link: Hepsiburada

Geri
Yukarı