Yerel Ağ Bağlantısı Geçerli Bir IP Yapılandırmasına Sahip Değil Hatası

akanakan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ZyXEL VMG3312-B10B model bir modemim var. Formattan bi kaç gün sonra bu hatayı almaya başladım. Elle İP vermeyi denedim olmadı. Modem Firmwall güncelledim olmadı. Sistem geri yükleme yaptım olmadı. Modeme reset attım, baştan kurulum yaptım olmadı. TTNet'i aradım internette problem yok dediler. Format attım PC'ye gene olmadı. Modem Wifi çalışıyor. Yani telefonla falan internete giriyor. Ethernet kablosunda problem olabilir diye onu da değiştirdim gene aynı. Eski bir modem buldum şimdi onu taktım ve bağlandı. Fakat bu modemi bağlayıp da PC'yi nasıl kullanacağım?

Arkadaslar var mi yardimci olacak?

Kardeşim bilgisayarında yerel ağ bağlantısındaki ıp adresini otomatik yapılandır ve modemin arkasındaki sarı portlardan bağlantı sağladığına emin ol. Eğer yine düzelmezse modeme tekrar bir reset at derim.

Sorun anakartın üzerindeki yerleşik ethernet girişinde kaynaklı. Oraya taktığımda bu hata oluyor. Yeni bir ethernet kartı taktım ve düzeldi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı