Yerli otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz?

Parası olan istediğine biner. Olmayan insan markayı takacak hali yok. Fiayat performansa göre hangisi işine geliyorsa ona biner. Herkes bir lamborghini arabaya binmek ister fakat paraları yoktur. Üretimin her zaman destekçisi olmalıyız. Karşısında olursak hiçbir şey başaramayız. Devrim filmini izleyin. Belki biraz olsun geçmişten ders çıkarırsınız.

Benim yaşım neredeyse 40'a geldi.Geçmişi biliyorum ama bu ülke 2 gün öncesinide bilmiyor,2 gün sonrasınıda göremiyor.

Siz geçmişi göremiyorsunuz. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Bakın yapılan köprü, devletin cebinden para çıkıyor.Çünkü anlaşma var.

Siz sanıyormusunuz ki bu araç yapıldığında böyle bir anlaşma olmayacağından.

Siz dediğim gibi ne geleceği görüyorsunuz ne de geçmişi hatırlıyorsunuz. Devir artık farklı, önemli olan yazılım.
Özet ile yerli araç yerine yazılım konusunda eğitilip büyütülen bir nesil yaratmak. Bu yapılırsa zaten yerli aracı havada karada yapar. Ayrıca dışada bağlı kalmazsın yazılım konusunda.

Hadi diyelim araç yapıldı neden seri üretime geçilmiyor. Nedeni kimse elini taşın altına sokmuyor. Alınan vergiler artık üretim yapan her firmayı vurmuş durumda. Devlet üretse kar edemez çünkü yırtdışında üretilen bir araçta ,üreten firmadan daha fazla vergi eklenip ülkede satıldığı için devlet daha fazla para kazanıyor.Yani devlet seri üreteme geçse büyük zarar olur.

Ayrıca kendinizi şu durumu koyup düşünün.Elinizde 75bin TL var. Aynı kalitede 2 araç var.Biri yerli ,(herkesin kullandığı) diğeri Mercedes-BMW demiyeceğim , VOLVO. olsun. Her ne kadar kabul etmesenizde üstündeki kıyafetiniz, aracınız, saatiniz sizin kartvizitinizdir. Hangi aracı alırsınız?
Volvo kendini dünyaya güvenli araç üretme konusunda kanıtlanmış marka. Herkesin aldığı araba iyidir vs. diye bişey yok. Ülkede çoğu kişi arabadan beklentisi az yaksın çok kaçsın, yedek parçası ucuz olsun, ekonomik olsun gibi beklentileri var.
Coğrafyanın güzelliği yetmiyor, adamların yaşam standartları çok daha iyi çok daha kaliteli. Bir Almanın Türkiyenin herhangibir ilinde yaşamadığı için ah vah diyeceğini sanmıyorum.
Ucuza tatil yapabiliyorlar :)

Kendi kendine cevap vermişsin zaten :)
Geçmiş hakkında konuşmuyorum okuduğunu anlayamayan arkadaşlarım...
Şaka mısın :D Bir ülkenin şuan için sömürgesinin olmaması onu emperyalist devletler klasmanından silmez. Adam öldürüp, sonra adam öldürmeyi bırakınca katil değilim demek olmuyorsa bu da olmuyor. Geçmişten kastım 2. dünya savaşı sıraları, Milattan öncesi değil. Okuduğunu anlıyorsun da mantığını da kullanman lazım.

Şaka mısın :D Bir ülkenin şuan için sömürgesinin olmaması onu emperyalist devletler klasmanından silmez. Adam öldürüp, sonra adam öldürmeyi bırakınca katil değilim demek olmuyorsa bu da olmuyor. Geçmişten kastım 2. dünya savaşı sıraları, Milattan öncesi değil. Okuduğunu anlıyorsun da mantığını da kullanman lazım.
Türkiye'ye de emperyalist diyebiliriz o zaman. Yanlış mantık.

Yav bu Almanya bu kadar kötü de giden Türkler niye geri gelmiyor. :) Gelenler de nasıl zengin olarak dönüyor. :) Neyse sen bizim iktidarın ağzından konuşmaya devam et, haklısın çok kıskanıyorlar bizi.

Taraf olunca insan artık ne yapacağını şaşırıyor. Diğer konuda ne kadar karaktersiz ve saygısız olduğunu gösterdi. (Dolar konusunda)

Neyse söyle anlatayım ,Diablo3 oynarken Almanyada yaşayan Türkler ile tanıstım. Hatta tavsiyem üzerine pc topladı. TR'de 7500TLe satılan monitör aldı. Gözümüz yok alsın kullansın.Sordugumda 2000Euro cıvarı bir geliri vardı aylık hesap edin iste. Neyse oyun oynar ıken Discordayız burada ,başladılar recep böyle recep söyle büyük. Bizi kıskanıyorlar vs muhabbetı herzaman ki gibi.
Dedim niye oradasınız madem gelin TR e. Ses yok.
Tabii olmaz orada rahatlarda ondan.

Bir tanesi tamamen coştu zaten "aynı bunun gibi" saygı yok seviye sıfır, yaşıda gençti. Artık discord yetkili birisi dayanamadı paketledi.

Asıl bomba bunlar.
Screenshot_11.jpg

Şuraya da bonusu bırakayım ben;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı