Yerli ve milli arama motoru Yaani'yi kullanan var mıydı?

sharp44

Decapat
Daha fazla  
2017'de çıkan Türk arama motoru yaani ile ilgili bir araştırma yapıyorum.
Play Store'da 10M indirilmesi var gözüküyor fakat çıktığı dönemden sonra ne ismini duydum ne de kullanana denk geldim.
8.11.2022 salı günü itibarıyla yaani arama motoru hizmetine son vermiş, artık sadece bir tarayıcı uygulaması olarak kullanılıyor.
Merak ettiğim şey, hizmet verdiği dönemde buradan kullanan var mıydı? Nasıldı, güzel miydi? Görüşlerinizi merak ediyorum.

Play Store'da 10M indirilmesi var gözüküyor fakat çıktığı dönemden sonra ne ismini duydum ne de kullanana denk geldim.
8.11.2022 salı günü itibarıyla yaani arama motoru hizmetine son vermiş, artık sadece bir tarayıcı uygulaması olarak kullanılıyor.
Merak ettiğim şey, hizmet verdiği dönemde buradan kullanan var mıydı? Nasıldı, güzel miydi? Görüşlerinizi merak ediyorum.

Ben vardım ve bence cook kötüydü.

Yerli ve milli değildi, başka arama motorlarından (ç)alıntı kodlar kullanıyordu. Öğeyi denetle gibi geliştirici menülerinden kaynak kodlarını göremeyelim diye bilgisayar sürümünü kaldırdılar hatta.

Yaani aslında o kadar da kullanan yoktu. Aramayı Google, Yandex'den getirdiğine dair söylentiler vardı. Yavaş gelişiyordu. Bu yüzden ölü bir teknoloji oldu.

Yerli & Milli hiçbir şeyi kullanmayı bende önermiyorum. İyi günler.

10 milyon indirme gözükmesinin sebebi, Turkcell'ın yaptığı sağlam kampanyalar sayesinde. Hani garanti veriyorum 9 milyon kişi indirdikten sonra kaldırıyordur hemen. O dönemler Yaani uygulamasını kullananlar için bedava gb dağıtıyordu Turkcell. İnterneti aldıktan sonra uygulamayı kaldıranlardan biriyim :D Pek kullanma fırsatını yakalayamadık.

Geri
Yukarı