Yeşil pasaport ile yurt dışına çıkmak

Quattro

Hectopat
Babamdan yeşil pasaportum var.
AB ülkelerine vizesiz 90 gün gidip kalabiliyorum.
Ama benim amacım dönmek değil her Türk gencinin isteği gibi orada yaşamak.
Bunun için ne yapabilirim?
Oradaki 3 ayı en verimli şekilde nasıl kullanabilirim?
(Almanya) düşünüyorum ama illa orası olacak diye bir şey yok bütün AB ülkeleri olur.
Ana dil im İngilizce. Kursa gidiyorum çözeceğim inşallah.

1. AB vatandaşı olan bir eş bulabilirsiniz.
  2. İş bulabilirsiniz.
  3. Pek önermesem de eğer gerekçeniz varsa iltica talebinde bulunabilirsiniz.
Aklıma gelenler bunlar.

Yukarıdaki arkadaşın saydığı ilk 2 talebi önerebilirim(3.cü biraz siyasi amaçla kullanılıyor). Eğer ki sen gidip geri dönmemek gibi bir niyetin varsa şunu hatırlatmak isterim o 90 gün senin turistik amaçla gezmen için yani gidip orada kalman için değil ha sen onu gidip çevre yaparsın sonra geri dönersin o çevrendeki biriyle evlenirsin o ayrı ya da çevrendeki biriyle iş sözleşmesi yaparsın lakin 3 ay kalıp geri kalanında kalmaman hiçbir şekilde yasal değil ayrıca diyelim ki kaldın kaçak durumuna düşersin(Almanya için) ne bir iş sözleşmesi imzalayabilirsin ne de bir alman vatandaşı ile evlenebilirsin.

Yukarıdaki arkadaşın saydığı ilk 2 talebi önerebilirim(3.cü biraz siyasi amaçla kullanılıyor). Eğer ki sen gidip geri dönmemek gibi bir niyetin varsa şunu hatırlatmak isterim o 90 gün senin turistik amaçla gezmen için yani gidip orada kalman için değil ha sen onu gidip çevre yaparsın sonra geri dönersin o çevrendeki biriyle evlenirsin o ayrı ya da çevrendeki biriyle iş sözleşmesi yaparsın lakin 3 ay kalıp geri kalanında kalmaman hiçbir şekilde yasal değil ayrıca diyelim ki kaldın kaçak durumuna düşersin(Almanya için) ne bir iş sözleşmesi imzalayabilirsin ne de bir alman vatandaşı ile evlenebilirsin.

Kral turistik amaçla gezmek dediğin 3 ay boyunca ben orada kalamaz mıyım param var 3 ay gezeceğim ve arabamızla gitmeyi ve arabada kalmayı düşünüyorum çalıştığım paranın otele sağa sola gitmesini istemiyorum.

3 ay Almanya da kalabilirsin sıkıntı yok lakin sana tavsiye giriş çıkışlarda mutlaka birkaç günü ne olur ne olmaz diye fazla tut çünkü olurda bir şey gelirse ve 3 aylık süreyi aşarsan hem siciline işlenir(vize) hem de ceza yersiniz(para). Benim burada anlatmak istediğim sen şimdi orada yaşamak istiyorum diye yazmışsın(geri dönmemek) bazı kişiler bunu suistimal edip kaçak kalıyorlar ve bunun faturası bize de kesiliyor.
Onu uyarmak için.
Aynı zamanda çalışma izni olmadan orada çalışamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı