Yeterlilik kipini ayrı yazan insan

Benim için yeterlilik kipini ayrı yazmak bir insanın hayatını harcadığını ve okumaktan aciz olduğunu belli eder.
Benim içinde bir insanı yazım yanlışına göre tahlil edenler; egoist, sevgisiz bir şekilde büyümüş, kendi egosunu tatmin etmek için insanları aciz gören varlıklar olduklarını belli ederler.

Ben de "üstad" kelimesinin kullanılmasına sinir oluyorum nedense. Doğrusu "üstat" ama bilen yok, herkes doğrusunun "üstad" olduğunu sanıyor.

Bildiğin herhangi bir yanlışın düzeltilmesi neden bu kadar zorunuza gidiyor anlamıyorum. Ne kaybediyorsun ben seni düzeltince? Hiçbir şey kaybetmiyorsun, ama doğru bir bilgi kazanıyorsun. Adam gelmiş, ben onu düzelttim diye küfürler yağdırıyor. Yahu bir yanlışını düzelttim, artık o yanlışı yapmayacaksın. Yaptığın bir hareket ne kadar gereksiz de olsa doğru olacak bunun nesi kötü?

Türkiye'deki insanlar maalesef bilginin değerini anlamış değiller. Doğrusunu söylediğin için teşekkürler diyeceğine küfürler yağdırıyor, nasıl düzeltirsin beyefendinin hatasını, ne haddine?

Neden abartıyormuşum? 20 küsur yaşına gelmiş bir insanın yeterlilik kipini ayrı yazması ne kadar normal? Direkt insanı belli eder bu yazım hatası.

Bu nasıl bir düşünce biçimi anlamadım cidden. Bir insan okumamış olabilir, o konuda herhangi bir bilgiye sahip olmayabilir gayet normaldir. Bu o insanı asla direkt belli edemez daha doğrusu etmemeli. Her insana anlayış gösterilmeli. Anlam verebilmiş değilim bizim ülkedeki okuyan daha doğru bir anlatım biçimiyle kitap okumayı seven hobi edinen insanların diğer insanlara yukarıdan bakma durumuna.

Bu nasıl bir düşünce biçimi anlamadım cidden. Bir insan okumamış olabilir, o konuda herhangi bir bilgiye sahip olmayabilir gayet normaldir. Bu o insanı asla direkt belli edemez daha doğrusu etmemeli. Her insana anlayış gösterilmeli. Anlam verebilmiş değilim bizim ülkedeki okuyan daha doğru bir anlatım biçimiyle kitap okumayı seven hobi edinen insanların diğer insanlara yukarıdan bakma durumuna.
Keşke sizin gibi herkes fikirlerini düzgün bir şekilde açıklasa.

20 küsur yaşına gelmiş bir insanın yeterlilik kipini ayrı yazması ne kadar normal?
Sizin "abartıyormuşum" yerine "abartıyor muşum" yazmanız kadar normal.

Bir insan bildiği bir şeyi bile çeşitli sebeplerle yanlış yapabilir, bu normaldir.

Sizin "abartıyormuşum" yerine "abartıyor muşum" yazmanız kadar normal.

Bir insan bildiği bir şeyi bile çeşitli sebeplerle yanlış yapabilir, bu normaldir.
1610216543167.png

Senin bu mesaj yetti herhalde. :D Ya da yazacak bir şey arıyor :D

Geri
Yukarı