Yetersiz uyku ve beslenme ile spor yapmak

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar bugün çok uyusuzum ve düzgün bir yemek yemedim. Saat 9'dan beri ayaktayım, sadece 1 öğün az bir şey yedim. Spora gitmem lazım, halim yok. Ama aynı zamanda zorlamazsam da hedeflerime ulaşamayacağımı biliyorum. Definasyondayım.
Şu an ne yapacağıma karar veremedim. Şimdi gitsem muhtemelen yüksek kilolar ile çalışamayacağım ve çabuk yorulacağım. Siz bu durumda ne yapıyorsunuz?
Genel durum için değil 1 günlük için.

Uykusuzluk katabolizma gerçekleştirir, bu da var olan kaslarının yıkımını sağlar. Eğer bu sporu yapıyorsan düzenli ve yeterli uyku şart. Sonuçta uykunda büyüme hormonu salgılıyorsun ve bu da testosteronu önemli düzeyde arttırıyor. Ayrıca kaslarının da recovery olması gerekiyor.

Uykusuzluk katabolizma gerçekleştirir, bu da var olan kaslarının yıkımını sağlar. Eğer bu sporu yapıyorsan düzenli ve yeterli uyku şart. Sonuçta uykunda büyüme hormonu salgılıyorsun ve bu da testosteronu önemli düzeyde arttırıyor. Ayrıca kaslarının da recovery olması gerekiyor.
Öyle tabii ki hocam, uykuya dikkat ederim normalde. Bu sadece 1 günlük bir olay.

Geri
Yukarı